Portal_background_image

استاندار مرکزی: نیروی انسانی کارآمد مي تواند در ارتقاء كيفيت توليد موثر باشد

استاندار مرکزی عصر روز گذشته در جمع مردم جاورسیان، گفت:نیروی انسانی کارآمد، تحصیل کرده و با تجربه می تواند با استفاده از امکانات موجود،محصولاتی با ارزش افزوده بالا تولید نماید و در ارتقاء كيفيت توليد موثر باشد.

محمدحسین مقیمی با بیان اینکه هرکجای کشور که قدم می گذاریم امکانات خاص خود را دارد، اظهار کرد: ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی تکلیف همه ما را در جای جای میهن اسلامی مشخص نموده است که باید از همه امکانات به نحو مطلوب استفاده کنیم.     

مقیمی ابراز کرد: امروز باید در بخش کشاورزی حداکثر بهره برداری را از منابع آبی داشته باشیم و محصولات کشاورزی را در صنایع تبدیلی، تبدیل به محصولات نهایی با ارزش افزود بالا نمائیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: باید از علم و فناوری استفاده بیشتری داشته باشیم و علم را در کارهای اقتصادی وارد کنیم و به شرکتهای دانش بنیاد توجه نمائیم.

وی با اشاره به اینکه از روشهای علمی در تولید برای بالابردن میزان محصولات و ارزش افزوده بکار گیریم، تصریح کرد: امروز باید محصولات به نحوی تولید شوند که قابل رقابت با محصولات خارجی باشند و در بازار جهانی به فروش برسند.           

مقیمی بیان کرد: امروز که بیشترین تحریم ها را برقرار کرده اند باید با استفاده از علم، تجربه و فناوری های بدست آمده تلاش کنیم تا بی نیاز از محصولات خارجی شویم.

استاندار مرکزی با اشاره به  اینکه محصولات باید به شکل نهایی عرضه شوند،ادامه داد: تولید محصول کشاورزی و اینکه این محصول از طریق صنایع تبدیلی و بسته بندی به نحوی که در منازل استفاده می شود عرضه گردد،از اولویتهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی با بیان اینکه صنایع تبدیلی بخش مهمی از صنعت کشور است، بیان کرد: هر کجا کشاورزی رونق دارد باید صنایع تبدیلی نیز فعال باشند، در استان مرکزی از صنایع تبدیلی کمی برخوردار هستیم و باید به اندازه محصولات صنایع تبدیلی ایجاد کنیم و در این راستا سرمایه گذاری نمائیم.

مقیمی افزود: در استان بالاخص شهرستان خنداب باید صنایع تبدیلی و بسته بندی و ایجاد سردخانه برای محصولات کشاورزی را توسعه دهیم، و از عرضه محصولات به صورت فله ای خودداری کنیم و به سمت فروش محصولات بصورت بسته بندی شده پیش رویم.

استاندار مرکزی گفت: تجار در امر صادرات کالا فعال تر شوند چرا که صادرات جز کارهای مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر امروز در سفر به جاورسیان پذیرفته باشیم که باید با امکانات موجود و  پول و سرمایه اندک خود و با کمک بانکها و دولت صنایع تبدیلی و بسته بندی را در اين شهر و شهرستان خنداب توسعه دهیم به هدف خود رسیده ایم.

کمبود منابع مالی شهرداری شهر جاورسیان، شبانه روزی شدن درمانگاه شهرجاورسیان و ساماندهی درمانگاه های تمام روستاهای بخش قره چای، کمبود امکانات آموزش عالی در شهرستان خنداب، کمبود فضاهای ورزشی در شهر جاورسیان و بخش قره چای، عرض کم محورهای مواصلاتی پل دو آب به خنداب و اناج به جاورسیان، فرسودگی لوله های آب شهرستان خنداب، قطعی آب در فصل های مختلف سال به خصوص تابستان و همچنین ولتاژ پایین برق در بخش قره چای، از مهمترین خواسته های مردم شهر جاورسیان و بخش قره چای از استاندار مرکزی بود.

پیگیری شبانه روزی کردن درمانگاه جاورسیان، ساماندهی درمانگاه های روستاهای بخش قره چای و همچنین آسفالت و عریض کردن محور پل دو آب به خنداب و اناج به جاورسیان، از مهمترین تصمیمات حضور استاندار مرکزی در این بخش بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها