Portal_background_image

استاندار مرکزی: نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی یکی از مهمترین قوا در برقراری نظم و امنیت است

مقیمی صبح امروز در مراسم  صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان که همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی در شهر اراک برگزارشد، گفت: نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی یکی از مهمترین قوا در برقراری نظم و امنیت است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران برقراری نظم و امنیت در همه نقاط کشور از مهمترین وظایفی است که برعهده نظام و دولت می باشد.

وی بیان کرد: برای اینکه مردم بتوانند در آرامش و آسایش کامل زندگی کنند، وظیفه دولت برقراری نظم و امنیت در تمام ابعاد است.

مقیمی ابراز کرد: امروز نیروی انتظامی مقتدر ما مرزهای اعتقادی و جغرافیایی جمهوری اسلامی را پاسداری می کند، نگهبانی می دهد و حراست می کند.

استاندار مرکزی افزود: نظم و امنیت  مثال زدنی در داخل کشور مدیون تلاش های نیروی انتظامی است که باید از آنها قدردانی کنیم.

وی عنوان کرد: نیروی انتظامی در همه استان های کشور و از جمله در استان مرکزی با علاقه مندی و وظیفه شناسی توانسته نظم و امنیت را آنگونه که مقام معظم رهبری و مردم می خواهند و قانون اساسی از نظم تعریف دارد، برقرار کند و به اهداف مورد نظر نزدیک شود و در خیلی از موارد به آنها دست یابد.

مقیمی با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی با عنوان "تلاش جهادی، اقتدار و آمادگی"، ادامه داد: برای تحقق این شعار باید توجه ویژه ای به اصل آمادگی، آموزش و سلسه مراتب داشته باشیم تا آمادگی بصورت کامل برقرار شود و بتوانیم تلاش جهادی خودمان را در این نیرو به ثمر برسانیم.

وی افزود: تلاش جهادی که امروز در نیروی انتظامی انجام می شود قابل تقدیر است و جا دارد خداوند متعال را بخاطر این نعمات بزرگ از جمله امنیتی که عمده آن توسط نیروی انتظامی حاکمیت پیدا می کند را شاکر باشیم.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی توجه ویژه ای به امر آموزش داشته است، افزود: باید آموزش را در همه سطوح از فرماندهی تا رده های پائین با اهمیت تلقی کنیم و به آن توجه کافی داشته باشیم، آموزش هایی که نیروی انتظامی در طول سال به انجام می رساند، اقتدار این نیرو را به همراه خواهد داشت.

استاندار مرکزی ابراز کرد: در نیروی انتظامی باید به آموزش توجه ویژه شود زیرا ما با مسایل جدیدی روبرو هستیم و دشمنان ما و آنهایی که با برقراری نظم مخالفند از امکانات و تکنولوژی های جدیدی استفاده می کنند، لذا لازم است این نیرو خود را با آموزش های جدید مجهز کند، از پیشرفته ترین تجربیات بهره بگیرد و از مهمترین امکانات استفاد کند تا در ماموریت ها بتواند موفق عمل کند که تاکنون نیز اینگونه بوده است.

مقیمی تاکید کرد: باید به تجهیزات، حفظ، حراست، نگهداری و استفاده صحیح و بهینه از آنها و همچنین توجه به نظم ظاهری که مبین شخصیت نیروی انتظامی کشور است توجه کافی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: نیروی انتظامی در برخورد با قاچاقچیان در مرزها و در داخل کشور بسیار تلاش می کند و در این را شهدای زیادی را تقدیم کرده است که یاد و خاطره آنها را گرامی می داریم.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی در برقراری نظم اجتماعی نیز با اقتدار کامل عمل می کند و از خداوند متعال می خواهیم این نیروی مقتدر هر روز موفق تر عمل کند تا به اهداف عالیه که ایجاد نظم و امنیت  لازم و کافی در کشوراست دست یابد.

گفتنی است در پایان این آیین نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در صبحگاه از مقابل جایگاه و کلام الله مجید رژه رفتند.

در این آیین از خانواده های شهید احمد گلمحمدی و شهید مصطفی محمدی، آزاده بازنشسته، جانباز ناجا، خادم نمونه ایثارگر، بازنشستگان پیشکسوت، اساتید برتر، کارکنان نمونه، کارکنان و سربازان وظیفه ساعی، برگزیدگان مسابقات فرهنگی و کارکنان سریع العمل، با اهدای لوح و جایزه تقدیر به عمل آمد.

نمایش حرکات رزمی، عملیات راپل، سلاح کشی، رهایی گروگان و عملیات تمرینی موتورسواران، از دیگر برنامه های آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان مرکزی بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها