Portal_background_image

استاندار مرکزی: نیروی انتظامی حافظ امنیت جامعه است

زمانی استاندار مرکزی صبح امروز در آیین صبحگاه نیروی انتظامی استان مرکزی، با بیان اینکه نیروی انتظامی حافظ امنیت جامعه است، گفت: حفظ انقلاب و تداوم آن در گرو تلاش‌های این نیرو در سراسر کشور است.

زمانی استاندار مرکزی اظهار کرد: حفظ انقلاب اسلامی و تداوم شرافتمندانه و سرفرازانه آن در گرو تلاش‌های نیروی انتظامی در سراسر کشور و استان مرکزی است.

وی افزود: کشور ما در منطقه‌ی بسیار آشوب‌زده و پرالتهابی قرار دارد و تردیدی نداریم که نه تنها در خاورمیانه بلکه در کره زمین به برکت استقرار جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، امروز ایران اسلامی سربلند است.

زمانی ضمن اشاره به آنچه که در خاورمیانه و بر قدرت‌های جهانی گذشته، توضیح داد: قبل از پیروزی انقلاب تابناک اسلامی آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس و در خاورمیانه استراتژی را طراحی کردند که آن را " تکیه بر ستون‌ها" نام نهادند و با تکیه بر ایران آن روز، عربستان صعودی، اسرائیل و برخی دیگر از کشورها، خاورمیانه را مدیریت ‌کرده و منابع و منافع مردم را هم چپاول می‌کردند.

استاندار مرکزی ادامه داد: این استراتژی دوام نیاورد و با پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 این ستون‌ها بسیار لزارن شدند و ایران راه خود را جدا کرده و با تکیه بر اسلام و آموزه‌های دینی و قدرت لایزال ملت و طراحی یک مدل موفق به نام مدل ولایت فقیه صف خود را از قدرت‌های جهانی جدا کرد و این مدل را در دنیا ترویج کرده و انتشار داد.

وی افزود: آمریکایی‌ها با از دست دادن تسلط خود بر این کشور مهم سعی کردند کشور مصر را جایگزین ایران کنند و رفتار کشورهایی مثل عراق و سوریه را تا حدودی کنترل کنند اما، در این حوزه هم نتوانستند به درستی موفق شوند پس با ایجاد یک نظم عربی تلاش کردند در مقابل توسعه و ترویج مبانی حکومتی بنا شده بر اصول دین اسلام ایستاده و جلوی این موج و نهضت را بگیرند.

زمانی بیان کرد: بر این اساس سه عنصر را طراحی کردند، اولا بایستی منازعات اسرائیل و عراق به نفع اسرائیل حل شود، مصر جایگزین ایران شود و چشم بر روی بسیاری از حوادث داخلی در کشورهای مرتجع مثل عربستان سعودی و نظیر اینها بسته شود.

استاندار مرکزی گفت: بعد از فروپاشی شوروی سابق همه نقشه‌های آمریکا به شکست منجر شد؛ منازعات اسرائل و عراق حل نشد، جریان توانمند مقاومت در فلسطین و لبنان به شکل ریشه‌‌داری استقرار پیدا کرد و در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و زیاده‌گویی‌های رژیم جنایکار اسرائیل ایستادند.

وی خاطرنشان کرد: نه تنها از منازعات کاسته نشد بلکه به آنها افزوده شد اما، اینبار به سود جبهه مقاومت در مقابل ظلم و بیدادگری و ستم‌گری جهت گرفت.

زمانی  با بیان اینکه ایران با سربلندی، رهبری جریان مقاومت در منطقه خاورمیانه را بر عهده دارد، گفت: نفوذ رهبری معنوی ایران و شجره طیبه جمهوری اسلامی را به خوبی می‌توان در همه جا مشاهده کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استراتژی تکیه بر ستون‌ها شکست خورده و ایران به عنوان یک جریان موفق پرو بال بسیار زیادی پیدا کرده است.

زمانی گفت: دلیل اینکه امریکایی‌ها علاقه مند هستند به ایران نزدیک شوند و اظهار نظرات متفاوتی در اینباره می‌کنند این نیست که قدرت‌های مسلط جهانی به منابع ما علاقه دارند بلکه ایران به عنوان یک قدرت مورد پذیرش آنها واقع شده و این بار برای تنظیم مناسبات سیاسی، عقیدتی و ...بایستی ایران سربلند را به رسمیت بشناسند.

وی بیان کرد: رشد ایران در تمام عرصه‌ها به خصوص علمی و نظامی به نقطه غیرقابل بازگشت رسیده و قدرت‌های مسلط که این نظام و این جریان الهی را بر نمی‌تابند باید آنرا به رسمیت بشناسند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کمتر دستگاهی را در کشور داریم که به اندازه نیروی انتظامی تنوع ماموریت داشته باشد و امور شهروندان از لحظه تولد با نیروی انتظامی در ارتباط است.

زمانی افزود: این نیرو در میدان حفاظت از مرزها، حفاظت از کیان کشور و ایجاد امنیت و بسیاری از ماموریت‌های ریز و درشت تا ماموریت‌های پیچیده و پیشگیرانه و نرم‌افزاری و آنجا که اقدامات با روح جامعه تعامل دارد، همچنین در مبارزه با عناصر شرور در مرزها و داخل کشور همواره فعال است.

استاندار مرکزی ابراز امیدواری کرد که نیروی انتظامی برای خدمت بیشتر به انقلاب اسلامی تحت راهبری‌های فرماندهی عظیم‌الشأن کل قوا روز به روز موفق‌تر و سربلند باشد.

وی با ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای شورای تامین و پرسنل نیروی انتظامی گفت: اقدامات انجام شده توسط نیروی انتظامی نشانگر فعالیت مستمر و موفق است. آمارها نشانگر موفقیت، کار و فعالیت است.

استاندار مرکزی و اعضای شورای تامین استان پس از این آیین از نمایشگاه کشفیات نیروی انتظامی نیز دیدن کردند


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها