Portal_background_image

استاندار مرکزی: نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس خاطرات جنگ را تداعی می کند

مقیمی ظهر امروز در مراسم آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس، گفت:برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس، خاطرات جنگ را تداعی می کند.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه عزت و اقتدار امروز ما مدیون دفاع مقدس است، اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه خاطرات دفاع مقدس را برای کسانی است که در جبهه های جنگ بودند تداعی می کند و جوانان امروز نیز در جریان آنچه در جنگ گذشت قرار می گیرند.

وی بیان کرد: تکلیف دیروز مردم ایران لبیک به ندای امام خمینی(ره) و حفاظت از کشور و حضور در جبهه‌ ها بود و امروز با توجه به ندای مقام معظم رهبری، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از رسالت‌های مهم قشرهای مختلف مردم است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امروز که جوامع اسلامی در کشورهای دیگر دچار مخاطرات زیادی هستند، به ویژه حضور گروه داعش در عراق و سوریه که در برابر جبهه مقاومت قد علم کرده است، برگزاری این نمایشگاه‌ ها و حضور رزمندگان، ایثارگران و بسیجیان در کنار هم قوت قلبی است برای مسلمانانی که به ندای مرجع خود در عراق پاسخ مثبت داده اند و در صحنه‌ های مقابله با داعش ایستادگی و مقاومت می‌کنند.

وی تاکید کرد: حضور ما در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی آثار مطلوبی بر روی پیروزی مقاومت خواهد داشت و به رزمندگانی که در دنیای اسلام مظلومانه مقاومت و ایستادگی می کنند، کمک خواهد کرد.

استاندار مرکزی، افزود: ملت ایران باید با حفظ انسجام داخلی و تحت فرمان رهبری از مقاومت حمایت کند و در مسایل بین‌المللی، اقتصادی و فرهنگی هر آنچه که مد نظر رهبری است، انجام دهند، همانگونه که دولت در این راستا حرکت می کند.

وی عنوان کرد: متولیان فرهنگی و آموزشی نیز باید فرهنگ جهاد و شهادت را در اقشار جامعه بالاخص در دبیرستان‌ها و مدارس حاکم کنند که انجام این مهم قدم بزرگی در راستای تحقق خواسته‌ های رهبری است.

مقیمی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم اقتصاد مقاومتی و فرهنگ آن را نهادینه نماییم، هم به مسایل اقتصادی مورد نظر رهبری دست می یابیم و هم فرهنگ آن را حاکم می کنیم.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها