Portal_background_image

استاندار مرکزی: نقش معلمان در خلق حماسه های بزرگ و شتاب بخشیدن به چرخ پیشرفت و عدالت، بی همتا و یگانه است

استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز معلم، نقش معلمان در خلق حماسه های بزرگ و شتاب بخشیدن به چرخ پیشرفت و عدالت را بی همتا و یگانه دانست.

محمد حسین مقیمی در این پیام افزوده است: ستایش بیکران به آستان مقدس دانای توانایی که با قلم و بیان محبت آمیز خود نقش جاودانه زیستن و الفبای مهر و صداقت را به لوح سپید دل های شایستگان اهل زمین نگاشت.

در ادامه این پیام آمده است: دوازدهم ارديبهشت ماه سالروز شهادت معلم فرزانه، فيلسوف عاليقدر و گرانمايه، شهيد مرتضي مطهري، آغازگر هفته معلم و يادآور شكوه و عظمت مردان و زنان پاكباخته و فرهيخته اي است كه در تاريخ پرافتخار اين سرزمين، در حريم مقدس مدرسه و فضاي آسماني آموزش و پرورش زيباترين جلوه هاي عشق و ايثار را در كسوت معلمي در نگارخانه هستي به تصوير كشيده اند، آناني كه سرچشمه فياض ادب و معرفت اند و نسل هاي پي درپي را از زلال دين و دانايي بهره مند مي‌سازند و بدون ترديد مهمترين رسالت آموزش و پرورش كه همانا تربيت نيروي انساني خلاق، فكور، انديشمند و متعهد به ارزش هاي ديني و اخلاقي است مرهون تلاش و كوشش آموزگاران و معلمان گرانقدري است كه با همت و سعي وافر خود آينده كشور را ترسيم مي نمايند.

استاندار مرکزی در این پیام خاطر نشان کرده است: در نظرگاه اسلام، معلمی پیشه پیامبران و استاد، محور تربیت است و به فضل الهی انبوه معلمان و مربیان با اندیشه، ایمان و تعهد ستودنی خویش، راهنما و مشاور و مربی دانش آموزان و دانش پژوهان هستند و دستاوردهای این عزم والا و همت بلند و تلاش خستگی ناپذیر در همه زمینه ها مشهود و ملموس است.

وی در این پیام تصریح نموده است: هفته معلم فرصت مغتنمی است تا به بازشناسی منزلت والای استاد و معلم و ارج نهادن و ستایش کردن آنانپرداخته و به گسترش ارتباط و بهره گیری از خرمن دانش و گره گشایی از تنگناهای آنها، همت گماشته و  از سوی دیگر شرایطی فراهم آوریم تا استادان و معلمان گرامی نیز به شناخت دقیق تر خود بپردازند و به کارنامه خویش بنگرند و در صدد جبران ضعف های احتمالی و ارتقای دانش و توان خود برآیند.

ایشان در این پیام ابراز داشته است: اکنون که زمینه های رشد و تعالی ملت بزرگ ایران فراهم است و البته چالش هایی نیز در برابر نسل جوان و جامعه ما وجود دارد، نقش آموزش و پرورش و معلمان گرامی در خلق حماسه های بزرگ و گذر از تهدیدات و فتح قله های بلند علم و اخلاق و شتاب بخشیدن به چرخ پیشرفت و عدالت، بی همتا و یگانه است.

در پایان این پیام آورده شده است: اینجانب ضمن تقدیر از زحمات همه معلمان عزیز، استادان و تلاشگران عرصه علم و فناوري، این روز بزرگ و ارزشمند را به محضر ایشان که عمر پربركت خويش را خالصانه وقف خدمتگزاري به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نموده‌اند تبريك و تهنيت عرض نموده و دانش آموزان عزيز را به تكريم و بهره مندي هر چه بيشتر از مقام معلم فرا خوانده و امیدوارم در سالي كه بنا به فرمايش مقام معظم رهبري به نام"اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مدیریت جهادی"  مزين گرديده است، با تأسی از شهید بزرگوار آیت ا... مطهری، خورشید علم و عرفان، خلق و خوی الهی را از انبیاء به عاریت گرفته و در همه امور به کار گیریم تا هر روز شاهد درخشش   ستاره های نو در آسمان علم و اندیشه و رشد و پیشرفت همه جانبه ی کشور عزیزمان باشیم. انشاء ا...

 موفقیت و بهروزی همگان را در پناه خداوند متعال درظل توجهات حضرت ولي عصر(عج) خواستارم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها