Portal_background_image

استاندار مرکزی : نقش سپاه در ارتقاء فرهنگ بسیار مهم و تأثیرگذار است

استاندار مرکزی ظهر امروز در بازدید از تیپ 71 پیاده سپاه روح ا...  استان مرکزی، گفت: با توجه به نامگذاری سال 93 از سوی رهبر معظم انقلاب، نقش سپاه در توسعه اقتصادی و عمران کشور و همچنین ارتقاء فرهنگ بسیار مهم و تأثیر گذار است.

محمدحسین مقیمی افزود: با فرمان امام خمینی (ره) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 1357 برای صیانت از انقلاب و ارزش های آن شکل گرفت و از همان ابتدا تحرکات ضد انقلاب در غرب، جنوب و شمال کشور به طور مستمر توسط سپاه دفع شد.

وی بیان کرد: در جنگ تحمیلی نیز سپاه و بسیج با کمک سایر نیروهای نظامی در عملیات های مختلفی که انجام دادند متجاوزان را به عقب نشاندند و نقش مهمی در پیروزی جنگ ایفاء کردند.

مقیمی ابراز کرد: در هشت سال جنگ تحمیلی دشمن با امکانات بسیار در مقابل ما که حداقل امکانات را داشتیم قرار گرفت و کشورمان بسیار آسیب دید ولی در پایان متجاوز دفع شد و این افتخار نصیب همه نیروهای ما گردید.

استاندار مرکزی گفت: نامگذاری سال 1393 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیانگر اهمیت مسائل و مشکلات اقتصادی در این مقطع زمانی است.

مقیمی افزود: امروز که مشکلات اقتصادی زیاد شده و تحریم ها نیز افزایش پیدا کرده است، دشمن تلاش می کند اگر در جنگ به موفقیت دست پیدا نکرد بتواند با تحریم ها کشور را تسلیم کند که در این میان اجرای صحیح سیاست های اقتصاد مقاومتی با راهکارهای علمی و بومی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، می تواند به نجات اقتصاد و توسعه کشور کمک کند.

وی اظهار کرد: یکی از بخش های این سیاست ها خودکفائی و در کنار آن تعامل با دنیا است به عبارتی باید به عملکرد خود اعتماد داشته باشیم و به شرایط بین المللی نیز توجه کنیم و در کنار این موارد تلاش کنیم تا کیفیت و کمیت تولیدات داخلی نیز افزایش پیدا کند.

 مقیمی تصریح کرد: با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی  یک تکلیف جدی برای همه دستگاه های اجرایی مشخص شده است و در این راستا در استان برنامه های مختلفی شروع شده و کارگروه های مختلفی شکل گرفته است.

استاندار مرکزی با اشاره به بحث اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها، گفت: حامل های انرژی در کشور ارزان است و مصرف بسیار بالاست و نوع خودروها و ساختمان ها نیز در افزایش مصرف موثر می باشند که بین مصرف و قیمت باید تعادل ایجاد شود و بهینه سازی صورت بگیرد که در این صورت هدفمند سازی یارانه ها خوب اجرا شده است.

وی عنوان کرد: در مرحله اول اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها خیلی اثر بخش نبود که در اجرای فاز دوم این طرح باید تلاش کنیم تا اشکالات مرحله اول کم شود واثرات مثبت این طرح افزایش یابد.

در این بازدید فرمانده سپاه روح ا... استان، معاونین استاندار، نماینده ولی فقیه در سپاه و جمع دیگری از مسئولین هم حضور داشتند و مسائل و مشکلات تیپ 71 پیاده سپاه روح ا... نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها