Portal_background_image

استاندار مرکزی: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از حکومت اسلامی و حمایتهای مردمی شکل گرفته است

استاندار مرکزی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از حکومت اسلامی و دینی و همچنین حمایتهای همه جانبه مردم شکل گرفته و پایه ریزی شده که یک بال آن اهداف و قوانین اسلام است و بال دیگر آن حضور مردم می باشد و این امر باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.
 

محمدحسین مقیمی روز یکشنبه در هفتمین جلسه شورای اداری استان مرکزی، افزود: اسلام به عنوان مکتب حیات بخش زیربنای اساسی نظام جمهوری اسلامی است و آنچه که در این نظام اتفاق می افتد باید در چارچوب احکام اسلامی شکل بگیرد.

وی ادامه داد: انجام وظیفه توسط مسئولین یکی از موضوعات مهمی است که در احکام اسلام به آن اشاره شده و در قوانین نظام جمهوری اسلامی یک امر بدیهی است که در این خصوص همه مدیران و مسئولین باید تمام تلاش خود را در جهت ارائه وظایف صادقانه به مردم بکار گیرند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: اعتدال و عدالت به عنوان یک اصل مهم در برنامه ها و سیاستهای کاری دولت یازدهم گنجانده شده و تمام تلاش مسئولین بر این است که این اصل را در تمامی زمینه ها بکار گیرند.

مقیمی تصریح کرد: تمام تلاش مسئولین در دولت یازدهم بر رعایت اصل اعتدال می باشد و همگی باید برای رسیدن به این اصل تلاش ویژه خود را بکار گیرند.

وی بیان داشت: مردم در انتخابات ریاست جمهوری به گفتمان عدالت، اعتدال و میانه روی رای دادند و در این خصوص دولت یازدهم از مسئولین انتظار دارد برنامه های دولت متناسب با انتظارات مردم اجرایی شده و پیگیری شود.

استاندار مرکزی با عنوان نمودن این مطلب که امسال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری شده است، تاکید کرد خوشبختانه در خرداد ماه گذشته حماسه سیاسی به بهترین نحو اتفاق افتاد و امروز باید به عنوان سکانداران کشور تلاش کنیم تا حماسه اقتصادی نیز به بهترین شکل انجام پذیرد.

مقیمی ابراز داشت: حماسه اقتصادی باید به عنوان یک تکلیف شرعی محقق شود و امیدواریم که مسئولین و مدیران با برنامه ریزی های دقیق و کار و تلاش ویژه خود، فعال تر از گذشته و با فکر و خلاقیت بیشتر برنامه ها را رصد کرده و اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیتهای اقتصادی باید بر اساس سند چشم انداز 20 ساله نظام جمهوری اسلامی شکل بگیرد، اضافه کرد: در زمینه حماسه اقتصادی باید بتوانیم ضمن رعایت ضوابط اقتصادی، راهکارهایی را برای خروج از تحریم و رکود اقتصادی پیدا کرده و بر طبق آنها کشور را از بحران اقتصادی خارج کنیم.

استاندار مرکزی همچنین گفت: متاسفانه در حال حاضر کشور با مشکلات جدی در بخش فرهنگی روبرو است و از آنجا که بحث فرهنگی کاملاً تخصصی است و باید از کانال های مربوطه راهکارهای آن را جستجو کرد، باید با برنامه ریزی های دقیق و اصولی از این برهه حساس عبور کرد و وضعیت کشور را ساماندهی نمود.

مقیمی افزود: باید بتوانیم حقوق فرهنگی مربوط به هر حوزه را در بخش مربوط به خود بررسی کنیم و همه کارها در مباحث فرهنگی باید از کانال تخصصی خود صورت پذیرد.

استاندار مرکزی در پایان اظهار داشت: در تمامی حوزه ها و مسئولیتها باید از افرادی استفاده کنیم که حرمت کارهای صادقانه و پاکدستی را نگه دارند و این امر باید در همه زمینه ها ارتقاء یابد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها