Portal_background_image

استاندار مرکزی: نرخ رشد ناخالص ملی استاندر سال جاری به 8/7 می‌رسد

استاندار مرکزی نیز در مراسم گفت: استان مرکزی از لحاظ استراتژیک در قلب ایران قرار داشته و دارای موقعیتی است که توانسته است در طول تاریخ خود به این سرزمین خدمت کند.

وی افزود: با وجود 135 هزار دانشجو، 175 هزار کارگر، مهندس و دکتر و یک میلیون و 500 هزار نفر جمعیت، همدلی و هم‌افزایی که میان اعضای شورای تأمین استان وجود دارد موجبات استقرار نظام مدیریت امنیت نرم را به خوبی در این استان فراهم کرده است.
شعبانی‌فرد گفت: این استان در حوزه بودجه خودکفا بوده و در حوزه تولید ناخالص ملی برای این استان ضریب 5 در نظر گرفته شده است و امسال نیز متعهد شده‌ایم که نرخ رشد ناخالص ملی استان را به 8/7 افزایش دهیم.
وی درآمد مالیاتی استان را 400 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در حوزه صادرات غیرنفتی میانگین سرانه این استان 500 دلار است و ما برآن هستیم که میزان صادرات غیرنفتی استان را در سال جاری و براساس برنامه 5 ساله به یک میلیارد دلار برسانیم برسانیم.
شعبانی‌فرد تصریح کرد: این استان ذخیره استراتژیک بنزین را برای پشتیبانی 8 استان کشور داراست و هم‌اکنون سه ایستگاه شبکه مستقر برق در استان مرکزی وجود دارد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 86 دهیاری در سطح استان تأسیس شده است گفت: کل اعتباراتی که سال گذشته از محل تملک دارایی‌ها به روستاها اختصاص داده شده است بالغ بر 44 میلیارد تومان است.
شعبانی‌فرد کل اعتبارات توزیع شده در روستاهای دارای دهیاری از این محل و از محل دیگر اعتبارات در سال 89 را نزدیک به 10 میلیارد و 900 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در راستای مدیریت پسماند و ساماندهی آن در روستاها تعداد 106 دستگاه وسیله نقلیه به مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون تومان در اختیار دهیاری‌ها قرار گرفته است.
وی همچنین افزود: با مشارکت استانداری و سازمان تبلیغات استان طی دو سال گذشته با اختصاص 125 میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی ها 40 واحد خانه قرآن در روستاها ایجاد شده و 100 واحد دیگر نیز امسال در روستاها راه‌اندازی می‌کنیم.
شعبانی‌فرد گفت: برای اولین بار در کشور جهت اختصاص کد اجرایی به دهیاری در قانون برنامه مبادله موافقت‌نامه صورت گرفته است و در راستای بهبود نظام فنی دهیاری‌ها نیز در هر بخش یک مهندس ناظر فنی مستقر شده و بر عملیات ساخت و ساز پروژه های فنی نظارت می‌کنند.
استاندار مرکزی در پایان تعداد ناظرین فنی موجود را 23 عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد اشتغال پایدار دو میلیارد و 400 میلیون تومان وام از طریق صندوق مهر امام رضا (ع) و با هماهنگی امور مناطق محروم کشور به متقاضیان در سطح روستاهای استان پرداخت شده است

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها