Portal_background_image

استاندار مرکزی: نباید مشکلات واحدهای تولیدی را بزرگنمائی کرد

مقیمی عصر امروز در جریان بازدید از مجتمع گلخانه ای امان آباد شهر اراک، گفت: نباید مشکلات واحدهای تولیدی را بزرگنمائی کرد.

محمد حسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه ما به مشکلات کار بیشتر از دستاوردهای آن می اندیشیم، اظهار کرد: فرهنگ نمی شود را، باید در انجام کارها حذف کرد و با دید مثبت برای رفع مشکلات تلاش نمود.


وی با بیان اینکه شرایط برای گلخانه داران امان آباد مثل سایر نقاط کشور است، گفت: گلخانه داران باید خود را با تولید کنندگان کشاورزی در سایر نقاط کشور مقایسه کنند و از قیاس خود با سایر بخش ها از جمله تجارت، صادرات و واردات پرهیز کنند.

استاندار مرکزی افزود: قانون بانکی و سایر قوانین برای کل کشور یکسان است و تولید کنندگان امان آباد نیز باید این مهم را در نظرداشته باشند و انتظارات خود را با واقعیت مطابقت دهند و کار را سخت نگیرند.

مقیمی بر اصلاح روش های آبیاری تأکید کرد و گفت: برای رفع مشکل آب گلخانه ها باید لوله کشی و الگوی مصرف آب را  را اصلاح نمایند و اداره کل جهاد کشاورزی فقط در صورت تأمین آب  نسبت به واگذاری گلخانه های جدید اقدام کند.   

وی در خصوص نداشتن تلفن ثابت، وضعیت جاده و امنیت این مجتمع نیر دستور پیگیری صادر و اظهار کرد: مشکلات تولید کنندگان با رعایت موازین قانونی باید برطرف شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: برای رفع مشکل گازرسانی به گلخانه ها باید سردسیر و یا گرم سیر بودن این منطقه مشخص شود که در صورت سردسیر بودن شرایط تغییر می کند.           

مقیمی ابراز کرد: اگر ایجاد گلخانه با مشکلاتی روبرو است و  جوابگوی انتظارات شما نیست تجربیات خود را در اختیار  دیگران قرار دهید تا آنها  هم از شرایط آگاه شوند.      

گفتنی است مجتمع گلخانه ای امان آباد با وسعت 107 هکتار اولین مجمتع گلخانه ای کشور محسوب می شود و دارای 118 واحد گلخانه ای است که 90 واحد آن به بهره برداری رسیده و واگذاری بقیه در حال انجام است.

 کار احداث زیرساخت های این مجتمع از سال 85 با 22 میلیارد ریال آغاز شده و در سال 88 به بهره برداری رسیده و امسال نیز سه میلیارد ریال برای انتقال آب مجتمع در نظر گرفته شده است.

گلخانه داران نیز طراحی و سازه نامناسب، کمبود آب، بالا بودن قیمت گاز، نداشتن پوشش مخابراتی، نبود آب آشامیدنی، بازپرداخت اقساط بانکی و بازاریابی را از جمله مشکلات خود عنوان کردند.

گفتنی است معاون برنامه ریزی استانداری، فرماندار اراک، مشاور و مدیر کل حوزه استاندار و مسوولان جهاد کشاورزی استان مرکزی در این بازدید حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها