Portal_background_image

استاندار مرکزی: مهمترین کار کمیته امداد امام خمینی (ره) توانمندسازی و توان افزایی است

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه  مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) استان که به مناسبت روز احسان و نیکوکاری در محل استانداری برگزار شد، گفت: مهمترین کار کمیته امداد امام خمینی (ره) توانمندسازی و توان افزایی است.

محمد حسین مقیمی افزود: یکی از اولین یادگارهای پرخیر و برکت حضرت امام خمینی (ره) تأسیس کمیته امداد بود که پس از پیروزی انقلاب به طور رسمی کار خود را آغاز نمود.

استاندار اظهار کرد: کمیته امداد می تواند با تشکیل بنگاههای کوچک اقتصادی و هسته های فعالیت کاری، دادن تسهیلات، کارآموزی و...  همه کسانی که قادر به انجام کار هستند را به سوی کار و فعالیت هدایت کند تا بتوانند از دسترنج خود استفاده کنند و روی پای خود بایستند و در نهایت تنها کسانی که از نظر جسم و روان دارای مشکل هستند و قادر به انجام فعالیت کاری نمی باشند ، تحت حمایت کمیته امداد و  بهزیستی قرار بگیرند.

وی عنوان کرد:دریافت زکات به عنوان یکی از تکالیف دینی در استان مرکزی دردست انجام است و براساس قانون مجلس به همان اندازه که زکات پرداخت می شود این آمادگی وجود دارد تا پروژه های عمرانی در روستاها و مناطق محروم انجام پذیرد.

استاندار تصریح کرد: در بحث فرش دستباف استان کمیته امداد باید فعالتر عمل کند تا هم صنعت فرش استان احیاء شود و هم منبع درآمدی برای خانوارهای کم درآمد باشد.

وی بیان کرد: این کمیته مردمی و انقلابی در طی 35 سال توانسته است خدمات خوبی را به مردم و قشر آسیب پذیر جامعه ارائه دهد و امیدواریم  در آینده نیز منشاء خیر و برکت باشد.

در ابتدای جلسه ولیئی مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره)استان ، گزارش عملکرد یکساله کمیته امداد را ارائه داد و در پایان حکم استاندار مرکزی به عنوان قائم مقام ستاد زکات استان به وی اهداء شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها