Portal_background_image

استاندار مرکزی: مهمترین کار دولت در 6 ماه آینده تلاش برای خروج از رکود است

مقیمی در پنجمین روز از هفته دولت در جلسه شورای اداری شهر اراک، گفت: مهمترین کار دولت در 6 ماه آینده تلاش برای خروج از رکود است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه مهمترین کار دولت در 6 ماه آینده تلاش برای خروج از رکود است، اظهار کرد: همه بایدبا توجه به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی، سیاستهای دولت و لایحه تقدیمی به مجلس،برای خروج از رکود در 6 ماهه دوم تلاش کنند و از آنجا که استان مرکزی دارای ظرفیت صنعتی و کشاورزی است باید جدی تر عمل نماید.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دولت در کاهش تورم موفق عمل کرده است که این موفقیت نشاندهنده این است که برای رفع مسائل اقتصادی در کشور عزم ملی و همگرائی بوجود آمده است و امیدواریم که در مسائل فرهنگی نیز به این موفقیت برسیم.

وی  افزود: با توجه به اینکه دولت فصل جدید برنامه های خود را در  مهار رکود تورمی و عبور از چالشهای اقتصادی گذاشته است ولی تاکنون با وجود تمامی فشارهای مالی حاضر نشده از سیستم بانکی استقراض کند و این نشان از اعتقاد دولت به مهار تورم دارد.

مقیمی اظهار کرد: دولت نقد پذیری را در راس برنامه های خود قرار داده است چرا که استفاده از اظهار نظر و نقد سازنده مردم، نخبگان و حتی افرادی که به دولت رای نداده اند موجب پیشرفت و اصلاح کارها و فعالیتها می شود البته بین نقد و تخریب تفاوتهایی است که همیشه نقد سازنده مورد استقبال قرار می گیرد و با تخریب مقابله خواهد شد و آنجا که حقوقی تضییع گردد از مراجع ذیربط پیگیری می گردد.

استاندار مرکزی با اشاره به اجرای صحیح و دقیق فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: با اجرای صحیح و دقیق فاز دوم هدفمندی یارانه ها، حتی کمترین تنش و چالش در نقاط مختلف کشور به وجود نیامده است.
وی ادامه داد: منابعی که از فاز دوم هدفمندی یارانه های محقق می شود در اموری هزینه می شود که مجلس و قانون تعیین کرده است.
استاندار استان مرکزی افزود: با هزینه کرد درآمدهای حاصل از فاز دوم یارانه ها در بحث سلامت، امروز افراد بامراجعه به بیمارستان ها فقط دغدغه بیماری را دارند و نگرانی های تامین مالی و تجهیزات از بین رفته است.

مقیمی اجری بیمه همگانی سلامت را از دیگر کارهای انجام شده دولت عنوان کرد و گفت: در سالها ی گذشته پنج و نیم میلیون نفر از مردم کشور از هیچ گونه بیمه ای برخوردار نبودند که امروز با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها چهار و نیم میلیون نفر آنان از پوشش بیمه ای برخوردار شده اند که این امر نشان می دهد دولت کارآمد است و قادر به رفع مشکلات می باشد.

وی با یادآوری ساماندهی واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل در کشور گفت: دولت با ساماندهی این واحدها ، بدون سرمایه گذاری جدید توانسته آنها را فعال و اشتغال را افزایش دهد و در استان مرکزی نیز با ساماندهی این واحدها نرخ بیکاری از 12/5 درصد به 7/2 درصد رسیده است.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه دولت توجه جدی به محیط زیست دارد، بیان کرد: طبق برنامه چهارم و پنجم توسعه فقط طرح های اقتصادی که توجیه زیست محیطی دارند مجاز به فعالیت هستند که در این راستا همه باید کمک کنند تا  محیط زیست اعمال مدیریت نماید تا طرح ها با رعایت اصول زیست محیطی اجرا شوند.

مقیمی با بیان اینکه صنایع و کارخانجات تنها عامل آلودگی هوای کلانشهر اراک نیستند، بیان کرد: آلودگی هوای کلانشهر اراک چند منشاء دارد که گرد و غبار، استاندارد نبودن لوازم خانگی ، حمل و نقل و ترافیک و تالاب میقان  از جمله مواردی هستند که منجر به آلودگی هوا می شوند که باید بطور جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: در اجرای مصوبات کاهش آلودگی هوا باید جدی باشیم زیرا کارشناسان تصمیم گرفتند و مصوب شده است و ما باید اجرایی کنیم که در ارتباط با آلودگی هوای اراک هر دو هفته یکبار جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا را برگزار می کنیم و برای اجرایی شدن مصوبات در جهت کاهش آلودگی هوا  مصمم هستیم.

وی ابراز کرد: ایجاد 1000 هکتار فضای سبز در اراک که  تاکنون 120 هکتار را درختکاری کرده ایم و در نیمه دوم امسال هم 120 هکتار دیکر به انجام می رسد و  همچنین احیای 2000 هکتار فضای سبز منطقه چپقلی  با همکاری صنایع بزرگ استان  در دستور کار است که این دو مجموعه حکم شش و ریه را برای اراک  خواهند داشت.

استاندار مرکزی عنوان کرد: آلایندگی نیروگاه حرارتی شازند با تغییر سوخت تقلیل پیدا کرده است و شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره)  روزانه نسبت 700 تن گوگردزدایی اقدام می کند و پتروشیمی هم آلایندگی را کم کرده است که در کاهش آلودگی هوا نقش موثری داشته است.

وی اشاره کرد: گازرسانی به کوره های آجر پزی که بزودی به بهره برداری خواهد رسید و دادن مهلت 6 ماهه به کارگاههای کوچک در سطح شهر برای اصلاح تکنولوژی و تطبیق با شرایط غیر آلایندگی از دیگر اقدامات در جهت کاهش آلودگی هوا می باشد.

استاندار مرکزی با تاکید بر اجرای طرح های مدیریت شهری گفت: در راستای کاهش آلودگی هوا  همه بایدکمک کنند تا طرح های مدیریت شهری از جمله پروژه 55 متری  اجرایی شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها