Portal_background_image

استاندار مرکزی: مهمترین وظیفه مسئولان در استان رفع بیکاری است

استاندار مرکزی صبح امروز بصورت سرزده از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بازدید کرد و مهمترین وظیفه مسئولان در استان را رفع معضل بیکاری عنوان نمود.

محمد حسین مقیمی با اشاره  به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، گفت: اقتصاد و فرهنگ دو مؤلفه اصلی برای پیشرفت همه جانبه در جامعه محسوب می شوند  بخصوص امروز که با مشکلات  و نابسامانی های زیادی روبرو هستیم باید به این دو مقوله بیشتر توجه کنیم و با یک مدیریت جهادی برای رفع آنها تلاش نمائیم.

وی بیان کرد : اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای ما بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که یک اداره اقتصادی و در کنار آن فرهنگی اجتماعی است.

مقیمی مهمترین وظیفه دولت را ایجاد زندگی راحت برای مردم  عنوان کرد و گفت: دولت باید در چارچوب قانون اساسی برای  فراهم کردن امنیت همه جانبه اجتماعی و امنیت شغلی تلاش کند تا شرایط زندگی مردم امروز بهتر از دیروز شود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: در هر دوره ای بین تعداد زیادی مشکلات مردم، یک یا دو مشکل بیشتر جلوه کرده  و دغدغه مردم و مسئولین می گردد و امروز هم  از تمام  اقشار جامعه درگیر مسئله اشتغال جوانان هستند که برای گروههای  متوسط و کم درآمد بسیار پیچیده و مهم تر است.

وی با اشاره به اینکه حدود 50 هزار نفر بیکار  در استان مرکزی داریم، افزود: امروز مهمترین مسئله و وظیفه ما در استان فراهم کردن شرایط برای ایجاد اشتغال جوانان و بیکاران است و مسئولین مکلف هستند در این خصوص مسئولیت بپذیرند و با برنامه ریزی دقیق و مدیریت جهادی برای رفع این معضل بکوشند .

استاندار مرکزی ابراز کرد: در استان مرکزی زمینه ایجاد اشتغال زیاد است که باید ساماندهی و عملیاتی گردد و در عرصه عمل اجرایی شود.

مقیمی اضافه کرد: باید تلاش شود نیازهای سرمایه گذاران در استان محقق شود زیرا با سرمایه گذاری و کارآفرینی می توانیم مشکل بیکاری را حل کنیم که در پی آن بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی نیز حل خواهد شد.

وی  همچنین بر بکارگیری نیروهای بومی تاکید کرد و گفت: این موضوع نیاز به تدبیر و مدیریت مسئولان استان بالاخص اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت  دارد که باید در این راستا نظارت لازم را انجام دهند.

استاندار مرکزی بیان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید با  برقراری تعامل بیشتر با دانشگاهها و مراکز فنی و حرفه ای در جهت ساماندهی اشتغال و  هدایتگری آموزشهای کاربردی تلاش نماید.

مقیمی عنوان کرد: مدیران صنایع افراد بومی که مشکلات رفت و آمد و مسکن  ندارند و مشکلات احتمالی اجتماعی کمتری دارند جذب نمایند و مدیران بخش دولتی نیز نظارت بیشتری داشته باشند تا این امر محقق شود و کارآفرینان را علاقمند به جذب نیروی بومی نمایند.

گفتنی است در این بازدید سرزده  استاندار مرکزی از بخش های مختلف این اداره بازدید و با کارکنان در خصوص مشکلات اقتصادی استان و حوزه کار و اشتغال گفت و گو کرد و جلسه ای نیز در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها