Portal_background_image

استاندار مرکزی: مسایل کیفی در دانشگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد

مقیمی روز گذشته در جمع رؤسای دانشگاه های شهرستان خمین، گفت: امروز دانشگاه ها از نظر کمی توسعه یافته اند و باید بیشتر به مسایل کیفی دانشگاه ها بپردازیم.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی، اظهار کرد: امروز دانشگاه ها از نظر کمی توسعه یافته اند و باید بیشتر به مسایل کیفی دانشگاه ها بپردازیم، بخصوص که در دانشگاه های خمین رشته های ارشد و دکتری نیز آورده شده است که باید برای آنها از اساتید خوبی استفاده کنیم و با سخت گیری در امتحانات تلاش کنیم تا پایه علمی دانشگاه  پایین نیاید.

استاندار مرکزی، عنوان کرد: در سطح شهرستان خمین وجود 10 هزار دانشجو به ازای 100 هزار جمعیت یک موفقیت برای شهرستان است و نشان دهنده توسعه شهر خمین می باشد.

وی بیان کرد: سال ها پیش تنها هیأت علمی شهرستان خمین 50 نفر بود اما در حال حاضر هر دانشگاهی با بیش از 50 نفر هیأت علمی در سطح شهرستان فعالیت می کند.

استاندار مرکزی، خاطرنشان کرد: موفقیت دیگر برای شهر خمین وجود دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد است که دانشجویان آن می توانند در رشته های ارشد و دکتری به تحصیل مشغول شوند و این مهم زمینه رشد شهرستان را فراهم می کند و می تواند شهرستان خمین را به یک پایگاه علمی تبدیل نماید.

مقیمی اظهار داشت: هر چند تعداد دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه های دیگر بالاتر است اما همین تعداد در شهرستان خمین هم جای امیدواری و فراهم کردن بستر مناسب علمی را در پی دارد.

وی وجود دانشگاه در روستاهای شهابیه و چهارچشمه را در راستای توسعه علمی شهرستان بسیار مؤثر دانست و ابراز داشت: نداشتن دانشگاه دولتی برای شهرستان خمین یک ضعف محسوب می شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور به دنبال تربیت دانشجوی خارجی طلبه و سایر رشته های دانشگاهی است با ایجاد دانشگاه جامعه المصطفی و تربیت و پذیرش دانشجوی خارجی باعث متحول شدن اقتصاد و پایه علمی در شهرستان می شویم.

مقیمی بیان کرد: دانشگاه های خمین باید از لحاظ علمی قوی باشند، دانشجویان باید پویا باشند و بحث ها و گفت و گوهای آنها آزادتر باشد، همچنین امکانات را تأمین کنیم تا مبادا احساس کنند در شهری کوچک مورد کم توجهی قرار می گیرند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها