Portal_background_image

استاندار مرکزی: مسائل فرهنگی می بایست از طریق متخصصین و اهل آن بالاخص حوزه های علمیه تبیین و تشریح گردد

محمد حسین مقیمی عصر امروز در نشست با جمعی از طلاب و روحانیون استان که در محل سالن غدیر استانداری برگزار شد، گفت: مسائل فرهنگی می بایست از طریق متخصصین و اهل آن بالاخص حوزه های علمیه تبیین و تشریح گردد.

محمدحسین مقیمی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار کرد: با نگاه به اطراف و موقعیت خاص منطقه متوجه می شویم که این نامگذاری از سوی مقام معظم رهبری بسیار با اهمیت و مدبرانه بوده است.

وی در مورد گروهک تروریستی داعش و ادعای حکومت اسلامی این گروهک، افزود: مسلمانان استان هایی که داعش را پذیرفته دچار ضعف فرهنگی هستند و اگر در کشور عراق کارفرهنگی عمیق صورت می گرفت امروز دچار این گرفتاری نبود.

مقیمی با اشاره به مشکلات اقتصادی در میان مردم عراق، گفت: در عملیات های انتحاری گفته می شود که اعتقادات آنان بسیار قوی است که دست به این عمل می زنند اما در حقیقت اینگونه نیست و نیازهای مادی سبب می شود تا دست به چنین عمل بی رحمانه ای بزنند و هیچ اندیشه و اعتقاد دینی در پس چنین حرکات خونخواهانه ای وجود ندارد.

وی افزود: کشورهای غرب و استکبار جهانی با پول ها و دارایی های خود از آنان و دیگر گروهک های تروریستی حمایت می کند و سبب می‌شوند تا عملیات های انتحاری صورت بگیرد.  

استاندار مرکزی با اشاره به اقدامات صهیونیست ها علیه کشورهای اسلامی در حوزه جنگ نرم، گفت: امروز دشمن تمام تلاش خود را می کند تا با برنامه های ماهواره ای بر فرهنگ کشورها بالاخص کشورهای اسلامی  حاکم شود و جوانان  را تحت تاثیر قرار دهد.

مقیمی تصریح کرد: در جهان اسلام اقتصاد و فرهنگ دو مقوله مهم است که باید درست به آنها پرداخته شود و دشمنان هم مسائل اقتصادی و فرهنگی را در صدر کارهای خود با شیوه های خاص قرار داده اند.

وی با بیان اینکه اعمال 10 درصد از این تحریم‌ها هر کشوری را از پای درمی آورد، افزود: امروز ملت جمهوری اسلامی ایران با همه مشکلات و تحریم ها با پشتیبانی از نظام توانسته اند در برابر تحریم ها ایستادگی کنند.

مقیمی تصریح کرد: هدف دشمن از اعمال فشار اقتصادی بر مردم ایران دست برداشتن آنها از اعتقادات است.

استاندارمرکزی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور است، اظهار کرد: آماده سازی ما برای هر نوع تهدیدات، استفاده درست از امکانات،خلق ثروت کار، درآمد و شغل، ایجاد صنایع کشاورزی و... برای ایجاد منابعی که مردم راحت زندگی کنند و تحت تاثیر فشارهای خارجی قرار نگیرند از اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: در مباحث اقتصادی با توجه به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری، دولت تکلیف را می داند و در این مسیر حرکت می کند که البته کار سنگینی است و در این راستا باید به با بهاء دادن به تولیدات داخلی و شرکت های دانش بنیان همچنین اتمام طرح های نیمه تمام و... تلاش کنیم تا 24 بند سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور شکل بگیرد.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی موجود در جامعه، افزود: دستگاه های مختلفی متولی فرهنگ هستند از جمله مطبوعات، دانشگاه ها، علما و ... و مهمترین مرکز فرهنگی خانواده ها هستند که نقش مهمی نیز دارند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: توجه به صحبت ها و نظرات مراجع، علما و متخصصین حوزه به رفع مشکلات فرهنگی و  رسیدن به موفقیت در این زمینه کمک خواهد کرد.

 مقیمی در پایان تصریح کرد: باید برای تقویت حوزه ها و تربیت نیروهای متخصص تلاش کنیم و به ایجاد حوزه در استان کمک نمائیم.

 گفتنی است در ابتدا مشاور استاندار در امور روحانیون، ائمه جمعه و جماعات گزارشی را ارائه نمود و سپس نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک به بیان سخنانی پرداخت و در ادامه تعدادی از روحانیون نقطه نظرات و دیدگاه های خود را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها