Portal_background_image

استاندار مرکزی: مسئولان با جدیت در جذب اعتبارات ملی تلاش و پیگیری کنند

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای معاونین و مشاورین که در محل استانداری برگزار شد، گفت: همه مسئولان پیگیری های لازم درخصوص جذب اعتبارات ملی را  بعمل آورند.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مسئولان با تلاش جهت جذب اعتبارات ملی می توانند به رشد و توسعه استان بالاخص در بحث دانشگاه ها، بهداشت و درمان و احداث و بازسازی جاده های شهرستان ها کمک نمایند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه از نظر عمرانی به استان کم توجهی شده است، تصریح کرد:  قانون برنامه پنجم توسعه ارتقاء راه آهن، راه ها و ... را تکلیف قرار داده است که ما در این زمینه عقب هستیم و  اجرای پروژه های بزرگ شهر اراک مثل فرودگاه، 55 متری، راه آهن و بهداشت و درمان نیاز به پیگیری جدی دارد.

وی ابراز کرد: از آنجا که در شاخص های سازمان برنامه و بودجه، استان مرکزی را به عنوان استانی برخوردار تلقی کرده اند، دولت توجه کمی را به این استان داشته است.

مقیمی با اشاره به صنعتی بودن شهر اراک، اضافه کرد: در این شهر سرمایه گذاری زیادی صورت گرفته است ولی این موضوع در توسعه و پیشرفت آن بالاخص توسعه عمرانی تاثیر چندانی نداشته است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: مسئولین استان نتوانسته اند شرایط استان را بخوبی منعکس نمایند یا شرایط خشکسالی را پیگیری و انعکاس دهند که برای رفع این مشکلات باید فکر اساسی صورت بگیرد.

مقیمی با توجه به در پیش بودن هفته دولت، اظهار کرد: در کنار افتتاح پروژه های بزرگ در این هفته به پروژه های کوچک اگر چه یک دارقالی باشد در یک روستا نیز توجه شود زیرا این پروژه ها توسط مردم انجام می شوند و موثر هستند.

وی بیان کرد: نشست با جوانان، سیاسیون، روحانیون، بانوان و... نیز باید در برنامه های هفته دولت در نظر گرفته شود.

استاندار مرکزی توجه به پروژه های راه و شهرسازی را مورد تاکید قرار داد و گفت: احداث جاده های درون استان بالاخص اراک -خمین و اراک- فراهان، بسیار طولانی شده است که باید پیگیری و مشکلات آنها را مرتفع نمائیم.

وی اشاره کرد: طبق مصوبه دولت در طرح توسعه شهرستان خمین سالی 10 درصد از درآمدهای استان باید به این شهرستان اختصاص می یافت که تاکنون این امر محقق نشده است و  مسئولین این مصوبه دولت را بطور کامل اجرا نکرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز دراین جلسه اظهار کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی عملکرد دولت است.

شکراله حسن بیگی افزود: افتتاح طرح های عمرانی و اقتصادی و برگزاری جلسه شورای اداری با حضور یک شخصیت ملی از جمله برنامه های مهم هفته دولت می باشد.

وی خاطر نشان کرد: دولت برنامه خروج غیر تورمی از رکود را مطرح کرده است و از صاحب نظران درخواست اعلام نظر نموده و استان مرکزی نیز باید در این زمینه نظرات کارشناسی خود را بیان کند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها