Portal_background_image

استاندار مرکزی: مدیریت پسماند افزایش ایمنی و سلامت جامعه را در پی دارد

مقیی صبح امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند  استان که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در محل استانداری برگزار شد، گفت:  مدیریت پسماند افزایش ایمنی و سلامت جامعه را در پی دارد.

محمد حسین مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مدیریت پسماند در استان، اظهار کرد: امید است اقدامات صورت گرفته در مدیریت پسماند به نتیجه نهائی که افزایش ایمنی و سلامت در جامعه است منجر شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور نیز گفت: اقدامات استاندار مرکزی در زمینه مدیریت پسماند به کیفیت زندگی توجه کرده است.

خندان دل افزود: در استان مرکزی اقدامات بسیار خوبی در راستای ساماندهی پسماند آغاز شده است که این اقدامات باید مبتنی بر همکاری مردم و تفکیک زباله از مبدأ صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین مؤلفه های مدیریت شهری مدیریت پسماندهای شهری و بیمارستانی است که بی توجهی به آن محیط زیست و زندگی انسان را با خطر مواجه می کند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه مشکلات ایجاد شده بر اثر مدیریت نادرست پسماند در مدت زمان کوتاه برطرف نخواهد شد، بیان کرد: مدیریت صحیح پسماند می تواند به عنوان منابع مالی مورد استفاده قرار گیرد.

خندان دل تصریح کرد: در اراک و ساوه روزانه  400 تن زباله تولید می شود و این حجم پس از مدت کوتاهی تبدیل به کوهی از زباله خواهد شد که قطعا زندگی شهری را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی ادامه داد: حضور سرمایه گذار در مدیریت پسماند نیازمند فعالیت سریع این چرخه می باشد که انعقاد قراردادهای بلند مدت و میان مدت حضور سرمایه گذار را رقم خواهد زد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: در بیشتر شهرهای کشور 85 درصد از زباله ها بازیافت می شوند و در استان مرکزی نیز این مهم با خرید تجهیزات و ماشین آلات از منابع داخلی صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: تولید کود از زباله های تر باید مدنظر مدیران ذیربط قرار بگیرد، علی رغم تولید این نوع کود متأسفانه در کشور بازار فروش آن فراهم نشده است.

خندان دل گفت: در کشورهای توسعه یافته از زباله به عنوان بسته انرژی استفاده می شود که با حرکت به این سمت از خطرات پسماند بر زندگی شهری کاسته خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، تأکید کرد: دولت نیز موظف است استانداری ها را در این مهم حمایت کند.

گفتنی است بعد از این جلسه استاندار مرکزی، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مشاور عالی استاندار مرکزی، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، مدیر کل دفتر فنی استانداری، رئیس شورای اسلامی شهر اراک و شهردار این شهر و دیگر مسئولین شهرداری از مرکز دفن و پردازش پسماندهای شهر اراک، کلینیک تخصصی عقیم سازی، واکسیناسیون، نگهداری و رها سازی سگ های ولگرد، شهرک مشاغل مزاحم و همچنین شرکت هپکو بازدید و در جریان وضعیت و مسایل و مشکلات این واحدها قرار گرفتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها