Portal_background_image

استاندار مرکزی: مدیران صنایع فعال در استان مرکزی به مسائل رفاهی توجه داشته باشند

مقیمی عصر امروز در جریان بازدید از کارخانه آلومرول نوین شهر اراک، گفت: مدیران صنایع فعال در استان مرکزی به مسائل رفاهی توجه داشته باشند.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی، اظهار کرد: صاحبان و مدیران صنایع فعال در استان مرکزی باید مسائل رفاهی شهر را پشتیبانی کنند و مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه باید بین صنایع و مردم ارتباط بیشتری برقرار شود و درآمد و گردش مالی صنایع در استان هزینه شود، عنوان کرد: برای رسیدن به این اهداف باید فرهنگ سازی صورت بگیرد و زمینه و شرایط برای فعالیت صنایع در استان فراهم گردد.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این مجموعه به خوبی توانست نقش خود را در خرید، اداره و توسعه ایفا کند، تصریح کرد: اجرای اصل 44 قانون اساسی با تأکید بر واگذاری واحدهای صنعتی به بخش خصوصی به منظور به حداقل رسیدن تصدی‌گری، فعال شدن بخش خصوصی و توسعه صنعتی بود.

استاندار مرکزی توضیح داد: صنایع آلومینیوم بسیار گسترده است، آلومینیوم به خاطر خاصیت متالوژیکی که دارد فلز خاصی به شمار می‌رود و از ترکیب آن با دیگر فلزات، زمینه تولیدات بسیاری از محصولات فراهم می‌شود.

 وی ضمن تشریح نقش گسترده شهر اراک در زمینه تولید آلومینیوم و صنایع زیردستی آن، عنوان کرد: اراک می‌توانست مرکز آلومینیوم کشور باشد، اما همزمان با اراک کارخانه‌ای در بندرعباس شکل گرفت که ظرفیت تولید آنها بالاست.

 مقیمی یادآور شد: روزی اراک اولین قطب تولید آلومینیوم کشور به شمار می رفت، اما در حال حاضر به عنوان قطب دوم تولید آلومینیم مطرح است، برای حفظ جایگاه این صنعت آمادگی داریم که یکی از شهرک‌های صنعتی را به طور کامل در اختیار این شرکت قرار دهیم.

استاندار مرکزی در ادامه از شرکت شیر شهد واقع در شهرک صنعتی خیرآباد که در زمینه تولید انواع شیر فعالیت می کند نیز بازدید نمود و در جریان مسایل و مشکلات این شرکت قرار گرفت و در جریان این بازدید نشستی هم با اعضاء هیأت مدیره شهرک صنعتی خیرآباد داشت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها