Portal_background_image

استاندار مرکزی: مدیران استان عزم بر حمایت از سرمایه‌گذاران و برنامه‌های توسعه‌ای دارند

مقیمی ظهر امروز در همایش استانی سرمایه‌گذاری کلان‌ شهر اراک که در محل فرهنگسرای شهرداری اراک برگزار شد، گفت: مدیران استان عزم بر حمایت از سرمایه‌گذاران و برنامه‌های توسعه‌ای دارند و تسهیل در انجام امور و همکاری با سرمایه‌گذاران از مهم‌ترین اولویت‌های کاری مدیران است.

مقیمی استاندار مرکزی دغدغه اصلی سرمایه‌گذاران را تأمین امنیت لازم برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور عنوان کرد و گفت: این مهم از سوی دولت با جدیت در دستور کار است.

وی با تاکید بر ضرورت رفع نواقص در فعالیت‌ها و ابراز نارضایتی از طولانی شدن روند بررسی برخی پرونده‌ها و تقاضاهایی که می‌تواند سه روزه انجام شود و 30 روزه انجام می‌شود، ادامه داد: این عقب افتادن روند بررسی باعث به وجود آمدن ناامنی در سرمایه‌گذاری می‌شود.

استاندار مرکزی با تأکید بر ضرورت شتاب بخشی به توسعه استان، تصریح کرد: تحقق این امر را در سایه جلب مشارکت سرمایه‌گذاران است و شتاب بخشی به توسعه استان و رسیدن به دیگر شهرهای توسعه یافته کشور عمل به تکلیف و وظایف است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: توسعه نیازمند منابع مالی و نیروی انسانی است که خوشبختانه امروزه در بخش نیروی انسانی از امکانات وسیع برخورداریم و نیروهای خوبی در دانشگاه‌ها تربیت شده است و مشاوران، طراحان و پیمانکاران کارآزموده‌ای در سطح استان وجود دارد.

وی افزود: منابع مالی مورد نیاز توسعه نیز به صورت پراکنده در دست افراد و آحاد مردم جامعه است که باید این منابع مالی به سمت سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان در راستای توسعه شهر جهت‌دهی شوند.

مقیمی سیاستگذاری و برنامه جامع را از ابزارهای  توسعه شهری برشمرد و ابراز خرسندی کرد در استان مرکزی و دیگر شهرهای کشور افراد صاحب نظر زیادی برای برنامه‌ریزی و سیاستگذاری وجود دارد که می‌توان از ظرفیت آنها بهره برد.

مقیمی ابراز کرد: خوشبختانه شورای اسلامی شهر اراک از ابتدای آغاز به کار خود با قدرت تمام توسعه شهر اراک را پذیرفته و تلاش بر توسعه شهر را در دستور کار قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: مدیران استان مرکزی نیز در همین راستا در حال حرکت هستند و تلاش می‌کنند تا زمینه را برای فعالیت توسعه‌گران فراهم کنند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه شراکت یعنی طرفین در سود و زیان شریک هستند، گفت: سرمایه‌گذار، شهرداری و شورای شهر باید به این نکته توجه کنند که نمی‌توان در مواقعی که منافع ایجاب می‌کند به عنوان شریک حضور داشته باشیم، باید در مواقع زیان نیز در کنار هم و از هم حمایت کنند.

گفتنی است در این همایش آیت اله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک نیز به بیان سخنانی پرداخت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها