Portal_background_image

استاندار مرکزی: مبارزه جدی با مواد مخدر نیازمند اقدامات گسترده و هوشمندانه است

مقیمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مبارزه جدی با مواد مخدر نیازمند اقدامات گسترده و هوشمندانه است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در راستای مبارزه با مواد مخدر تاکنون اقدامات موثری صورت گرفته اما این معضل کار خود را انجام می دهد و برای مبارزه جدی با آن اقدامات گسترده و هوشمندانه نیاز است.

وی بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر یک وظیفه انسانی است و باید بیشتر از یک وظیفه اداری و کاری مورد توجه قرار گیرد.

مقیمی ابراز کرد: مواد مخدر یک آسیب اجتماعی است که هزینه های اجتماعی آن، کشور، استان و خانواده ها را متضرر می سازد و مقابله با آن از ضررهای اقتصادی و اجتماعی جلوگیری می کند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: مسئولان و مردم باید فعالیت بیشتری را در امر مبارزه با موادمخدر داشته باشند و در این رابطه از هیچ کوششی دریغ نکنند چرا که نجات یک نفر از اعتیاد مانند نجات یک جامعه است.

مقیمی ضمن تشکر از گزارش های ارائه شده، تصریح کرد: گزارش هایی که ارائه می شود باید در چارچوب سند تنظیم شود تا کارهای خوبی که صورت می گیرد در گزارش ها نیز آورده شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی نیز در این جلسه، گفت: بر اساس مطالعه ای که در کشور صورت گرفته، 20 درصد از دانشجویان در معرض خطر مصرف مواد مخدر قرار دارند.
غلامرضا فتح آبادی افزود: ایجاد و تقویت تشکل های دولتی در دانشگاه ها، برپایی نمایشگاه های فصلی مبارزه با مواد مخدر، اجرای طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی، افزایش برنامه های پیشگیری در فضاهای مجازی و ایجاد شبکه های اجتماعی در دانشگاه ها به عنوان برنامه راهبردی مقابله با اعتیاد باید دنبال شود.          
در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی دانشگاه های اراک، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، تفرش و صنعتی اراک و اداره کل آموزش و پرورش فعالیت های خود را در راستای مبارزه با موادمخدر بر اساس سند پیشگیری از اعتیاد در حوزه دانشجویی در قالب گزارش ارائه دادند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها