Portal_background_image

استاندار مرکزی: مبارزه با مواد مخدر نیازمند نگاهی مجدانه و مسئولانه تر می باشد

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در استانداری برگزار شد، گفت: با توجه به گسترش حوزه مواد مخدر در میان جوانان، پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر نیازمند نگاهی مجدانه و مسئولانه تر می باشد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی، افزود: امروزه مواد مخدر به راحتی در دسترس افراد قرار می گیرد که برای مبارزه با این بلای خانمان سوز اتحاد و تعامل تمامی نهادها و سازمان ها در جامعه ضروری است.

وی با اشاره به تدوین سند پیشگری از اعتیاد در دانشگاه ها،ادامه داد: اجرای موفق این سند در گرو عمل به مفاد و بندهای تدوین شده در آن است و زمانی می توان از این طرح دفاع کرد که گزارش های عملکرد در این حوزه حاوی اطلاعات آماری باشد.

مقیمی اضافه کرد: در راستای اجرای صحیح سند و دستیابی به اهداف تدوین شده در آن، فراهم کردن زیرساخت ها و ارائه برنامه های بلند مدت و میان مدت ضروری است.

استاندار مرکزی با تأکید بر مدیریت اعتبار تخصیص یافته برای پیشگیری از اعتیاد، اظهار کرد: مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط با مبارزه با مواد مخدر، اعتبار تخصیص یافته برای پیشگیری از اعتیاد را مدیریت کنند و از آن حداکثر بهره را داشته باشند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه در مرحله اول 20 درصد از این اعتبارات تخصیص یافته است، ابراز کرد: تخصیص اعتبارات در مرحله دوم منوط به گزارش عملکرد دستگاه های ذیربط است.

وی یادآور شد: دانشگاه ها و اداره کل آموزش وپرورش مکلفند گزارش عملکرد منطبق با سند حوزه های فرهنگی در رابطه با فعالیت های انجام شده در حوزه پیشگیری از اعتیاد را در نشست آینده این شورا ارائه دهند.

مقیمی در ادامه با اشاره به مشکلات معتادین پس از رهایی از دام اعتیاد، اظهار کرد: معتادین پس از رهایی از اعتیاد با مشکلاتی از جمله بیکاری، مسکن و پذیرش در جامعه مواجه هستند که استمرار این مشکلات در برخی موارد بازگشت فرد به حالت گذشته را در پی دارد.

وی تأکید کرد: رهایی معتاد از بند موادمخدر نیازمند مدت زمان طولانی است که این پروسه با مشکلات متعددی مواجه است و بر همین اساس حفظ این شرایط جدید در معتادین ضروری است.

استاندار مرکزی ادامه داد: برای تحقق این مهم تشکیل  NGO با هدف کمک های مالی و ایجاد اشتغال در استان ضروری است که می توان امکانات مورد نیاز در این نهاد را با کمک خیرین فراهم کرد، همچنین استاندای مرکزی نیز بخشی از اعتبارات مورد نیاز این NGO را فراهم خواهد کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها