Portal_background_image

استاندار مرکزی لازمه ایجاد فرصتهای شغلی را سرمایه گذاری عنوان کرد

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: برای ایجاد فرصتهای شغلی جدید باید سرمایه گذاری صورت بگیرد.

محمدحسین مقیمی افزود: در کارخانجات و دستگاههای دولتی با بازنشسته شدن کارمندان افراد دیگری جایگزین آنها می شوند که در این صورت شغل جدید ایجاد نشده است و برای ایجاد اشتغال باید تمام تلاشمان را بکار ببریم تا سرمایه گذاری مناسبی صورت بگیرد.

وی بیان کرد: فرمانداران باید بر اساس دفترچه سرمایه گذاری و فرصتهای شغلی که در اختیارشان قرار داده می شود، تقسیم بندی اشتغال را تا پائین ترین سطح تقسیمات کشوری پیش ببرند تا برای اشتغال در بخشها، روستاها و دهستانها نیز طبق سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری پیش برویم و تکلیف برای همه مشخص باشد.

مقیمی گفت: در بخش صنعت 76 درصد از واحدهای صنعتی با ظرفیت کامل و برخی دیگر با ظرفیت کمتری در حال فعالیت هستند که باید تلاش شود به صورت فعال تری عمل کنند و جزء اولویت های کاری قرار گیرند.

وی افزود: 24 درصد دیگر از واحد های صنعتی ما نیز به صورت تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند که فرمانداران در جلساتی که با حضور صاحبان صنایع،کارشناسان محلی، نخبگان و... تشکیل می دهند باید این واحد ها را تعیین تکلیف نمایند.

استاندارگفت:  از آنجا که صنعت استان در تهیه مواد اولیه ، سرمایه در گردش و... با  مشکلاتی روبرو می باشد، ممکن است توانایی بازپرداخت وام بانکها را نداشته باشد که در این صورت جهت پرداخت بدهی معوق صنایع به بانکها باید طبق  ماده 16 سال 92  عمل شود تا هم معوقات به بانکها باز گردد و هم صنایع دچار مشکلات جدی تر نشوند.      

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها