Portal_background_image

استاندار مرکزی: لازمه ایجاد اشتغال کسب مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای است

مقیمی در بازدید از مرکز درجه یک و تخصصی آموزش های فنی و حرفه ای شهر اراک و افتتاح نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان و هنرجویان این مرکز گفت: لازمه ایجاد اشتغال کسب مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به اینکه معضل اشتغال از دغدغه های اصلی مردم در همه اقشار جامعه است، عدم اتکا به مدرک دانشگاهی  از سوی دانش آموختگان و فرا گرفتن آموزش های فنی و حرفه ای می تواند در یافتن شغل به آنها شانس بیشتری بدهد.

مقیمی لازمه ایجاد اشتغال را محلی برای کار و همچنین کسب آموزش های لازم عنوان کرد و افزود: با سرمایه گذاری می توان مکانی را برای اشتغال جوانان ایجاد و شرایط را برای سرمایه گذاری فراهم کرد تا  سرمایه گذاران با علاقه در این زمینه  سرمایه گذاری کنند .

وی با اشاره به اهمیت آموزش، ادامه داد: مراکز آموزش فنی و حرفه ای و به موازات آن مراکز بخش خصوصی با حمایت دولت آموزش های مهارتی را ارائه می کنند که باید از این واحدها پشتیبانی عملیاتی صورت بگیرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه آموزش، تولید و فروش علم، فن و هنر است، ابراز کرد: آموزش به نحو مطلوب از طریق مراکز فنی و حرفه ای صورت می گیرد و اگر نیاز به توسعه این مراکز باشد این کار انجام می شود.

مقیمی اضافه کرد: همه مسئولین باید کمک کنند تا کارگاه های تولید و خدمات فروش ایجاد گردد که در این صورت کار فنی و حرفه ای در این بخش اهمیت پیدا می کند.

وی عنوان کرد: برای ایجاد این کارگاه ها باید سرمایه گذاری صورت بگیرد و برای اینکه چگونه یافته های هنرآموز را به کار اقتصادی تبدیل کنیم و بتوانیم آنها را به فروش برسانیم باید کارهای اساسی انجام شود.

استاندار مرکزی در جریان بازدید از مرکز درجه یک و تخصصی آموزش های فنی و حرفه ای شهر اراک نیز گفت: یکی از مشکلاتی که بخش صنعت و صنعتگران ما با آن مواجه هستند، نگذراندن آموزش های مهارتی لازم است که با گذراندن این آموزش ها می توانند کارها را به صورت ماهرانه انجام دهند و در تعمیر و نگهداری هزینه کمتری را برای تولید کنندگان داشته باشند.

وی افزود:  درست است که ما در آموزش هزینه می کنیم ولی این هزینه به عقیده من یک نوع سرمایه گذاری است که باعث می شود کارگری که در آینده می خواهد در خط تولید کار کند از مهارت لازم برخوردار باشد و در نتیجه دستگاه ها را نیز حفظ و حراست نماید.

مقیمی بیان کرد: این آموزش ها باعث بوجود آمدن حس خودباوری در کارآموزان می شود و اعتقاد پیدا می کنند که توانمند هستند و می توانند و این همان موضوعی است که حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره و تأکید کرده اند که اکر ما این امر را محقق کنیم در واقع نصف راه برای کارآفرینی پیموده ایم.

استاندار مرکزی ادامه داد: توصیه من به همکاران صنعتگرم این است که از مراکز فنی و حرفه ای استان و شهرستان ها بازدید و ترتیبی اتخاذ کنند تا نیروهایشان در این مراکز آموزش های لازم را طی کنند هرچند که این اقدام هزینه دارد ولی این هزینه سرمایه گذاری است که به تبع آن نیروی انسانی برای 30 سال کار پایدار آماده می شود.

استاندار مرکزی در حاشیه این بازدید نیز نمایشگاه کارآموزان خیاطی، طراحی، دوزندگی، صنایع دستی، کیف دوزی، سفال سازی، قالیبافی، گلدوزی، مینا کاری، پرورش گل، کتاب، طلاسازی و... مرکز خوهران و سیستم های صوتی و تصویری کارآموزان مرکز برادران را افتتاح نمود و طی گفتگو با هنرمندان این غرفه ها در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت و دستورات لازم از جمله بررسی چگونگی در اختیار دادن یکی از سراهای بازار تاریخی شهر اراک برای عرضه محصولات این هنرمندان را صادر نمود.

یادآور می گردد که در این بازدید، معاون برنامه ریزی و اشتغال، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل، مشاور و مدیر کل حراست استانداری، سرپرست فرمانداری شهرستان اراک، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای، مدر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی و برخی از مدیران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و مدیران آموزشگاه های خصوصی حضور داشتند و در پایان نیز از سوی استاندار مرکزی از پیشکسوتان، مربیان و نخبگان حائز رتبه  های برتر تقدیر به عمل آمد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها