Portal_background_image

استاندار مرکزی: قاچاق کالا و ارز یکی از عوامل سد راه تولید است

مقیمی صبح امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور محمدی در محل استانداری برگزار شد، گفت: قاچاق کالا و ارز یکی از عوامل سد راه تولید است.

مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه قاچاق کالا  یکی از عوامل سد راه تولید است، اظهار کرد: رفع مشکلات اقتصادی کشور  مستلزم عبور از  شرایط رکود است که این امر با  بهبود و رونق تولید و فعالسازی واحدهای اقتصادی در حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری محقق می شود.

وی افزود: نباید فکر کنیم قاچاق کالا پدیده ای است که کالایی تولید می شود و آن را قاچاق می کنند بلکه وقتی کالایی با قیمت بالا وارد کشور می شود نشان می دهد که چقدر اقتصاد ما را تحت تأثیر قرار می دهد و متضرر می کند.

مقیمی تصریح کرد: از آنجا که استان مرکزی در مرکز کشور واقع شده است وظیفه داریم که مبادی ورودی و خروجی استان را بخوبی کنترل نمائیم و از ورود کالای قاچاق به استان و حتی استان‌های دیگر جلوگیری کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به نقش سازمان اموال تملیکی در اجرای ماده 53 قانون مبارزه با قاچاق کالا، خاطر نشان کرد: مشکلات سازمان اموال تملیکی و مسائل و مشکلات مربوط به اماکن و انبارهایشان را با تعامل و همکاری یکدیگر حل خواهیم کرد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی کشور نیز بیان کرد: استان مرکزی نخستین استانی است که توانست با بستر سازی لازم زمینه اجرای ماده 53 قانون مبارزه با قاچاق کالا وارز را فراهم آورد.

محمدی گفت: استان مرکزی به لحاظ فروش اموال تملیکی رتبه چهاردهم کشور را دارد که استان های هرمزگان، تهران و بوشهر به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم قرار دارند.

وی  افزود: سازمان اموال تملیکی نیز با توجه به وظایف خود ضمن استعلام از مراجع قانونی و به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به رغم وظایف حاکمیتی خود، کالاهای بدون استاندارد و مغایر با موازین بهداشتی را از چرخه بازار مصرف و یا فروش دور می کند.

 معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: دولت با اهرم تسهیلات و حمایت از تولید داخلی می تواند عاملی مهم در نابودی معضل قاچاق کالا و ارز باشد.

وی بیان کرد: دولت با بسته خروج از رکود و حمایت از تولید داخلی می تواند ضمن کمک به کاهش هزینه های بخش تولید، دست سودجویان از اقتصاد کشور را قطع کند.

محمدی اظهار کرد: در هفت ماه اول امسال 50 میلیارد ریال کالای مکشوفه در این سازمان به فروش رسیده که مهمترین آنها پوشاک، منسوجات و کالاهای فساد پذیر بوده اند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی افزود: بر اساس قانون هر کالایی که در اختیار دولت قرار می گیرد توسط این سازمان تعیین تکلیف می شود.

گفتنی است در این جلسه مدیر کل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری، مدیر کل گمرکات و مدیر کل جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان مطالبی را ارائه کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها