Portal_background_image

استاندار مرکزی: فعال کردن سرمایه های راکد مهمترین اقدام در جهت رونق تولید است

مقیمی صبح امروز در مراسم راه اندازی مجدد شرکت سپهر دیزل شهرستان زرندیه، گفت: فعال کردن سرمایه های راکد مهمترین اقدام در جهت رونق تولید است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی ضمن بیان اینکه با راه اندازی مجدد کارخانه سپهر دیزل توسط مدیران و سرمایه گذاران این بخش، سرمایه های راکد فعال شده است، اظهار کرد: فعال کردن سرمایه های راکد از مهمترین اقدامات در جهت رونق تولید است و تعطیل کردن سرمایه های فعال از نابخشوده ترین کارها است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: تدبیر و فکر کسانی که برای فعالیت دوباره این مجموعه تلاش کردند گامی در جهت توسعه اقتصادی کشور است که تولید 42/7 درصدی را ادامه می دهند و در آینده آن را افزایش خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه دولت تمام توان خود را برای فعال کردن واحدهای صنعتی غیر فعال بکار گرفته است، بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است که واحدهای غیر فعال را فعال و واحدهایی که با ظرفیت کم کار می کنند را ارتقاء دهیم و از سرمایه گذاری جدید در استان حمایت می کنیم.

مقیمی با اشاره به اینکه دولت در سخت ترین شرایط تورم را مهار کرد، افزود: برای  فعال کردن اقتصاد کشور و رونق بخشیدن به آن باید قدم های بزرگی برداشت که صنایع و کارخانجات نیز در این راستا نقش مهمی دارند.

 وی بیان کرد: صنعتگران ما امروز در کشور و استان مرکزی همچنان با برخی مشکلات مواجه هستند و دولت تدبیر و امید عزم خود را برای رفع مشکلات و موانع آنان جزم کرده است.

مقیمی گفت: امروز مشکلات اقتصادی ما با تولید حل خواهد شد بنابراین همه باید کمک کنیم که تولید کنندگان بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند.

وی ادامه داد: هم اکنون رقبای ما در کشور های خارجی دارای شرایط مناسب برای تولید هستند و این در حالی است که تولید کنندگان ما با سخت ترین شرایط با آنان رقابت می کنند چون تحریم ها، تهدیدها و محدودیت ها این شرایط را برای تولید کنندگان رقم زده است.

استاندار مرکزی  گفت: استان مرکزی که یک استان صنعتی با تجارب 50 ساله در این بخش است به لحاظ نزدیکی به تهران، موقعیت جغرافیایی، وجود انرژی، زیرساخت ها و نیروی انسانی کارآمد شرایط ویژه ای برای سرمایه گذاری دارد و شرایط سرمایه گذاری در استان مناسب است.

مقیمی خاطر نشان کرد: باید در اجرای قوانین و مقررات برای سرمایه گذاری تسریع کنیم و شرایط را برای فعالیت سرمایه گذاران هموار نمائیم.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها