Portal_background_image

استاندار مرکزی: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سطح استان قابل تقدیراست

استاندار مرکزی گفت: در پی توصیه‌های مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت خدمت‌گزار، در حوزه جهاد دانشگاهی هم شاهد تحولات درونی و هم برونی بوده‌ایم.

علی‌اکبر شعبانی‌فرد در آستانه فرا رسیدن 16 مردادماه سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی، افزود: از نمونه‌های بارز این تحولات که در حوزه‌های تخصصی صورت گرفته است، پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی است که این کار بزرگی است که مرحوم کاظم آشتیانی از خطه دلاورمردان و ولایتمداران استان مرکزی توانست حرکت جدیدی را ایجاد کند.
وی با بیان اینکه امروز در تولید سلول‌های بنیادین انسولین در بخش‌های مختلف توانسته‌ایم جزو سه کشور دنیا باشیم، اظهار کرد: خدای متعال را شاکریم که امروز این هسته مقاومت علمی می‌شود و همزمان تحقیق، پژوهش و مقاومت و پایداری با هم در حال حرکت هستند.
وی این مقاومت را نشان از استقامت و پایداری ملت سرافراز ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: در بحث انرژی هسته‌ای نیز کارهای موفقی صورت گرفته است و ما امروز در این فناوری نیز جزو کشورهای شناخته شده هستیم.
این مقام مسوول با تقدیر از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سطح استان مرکزی نیز گفت: در حوزه جهاد دانشگاهی در استان مرکزی نیز قدم‌های موثری برداشته شده است و در حوزه سلول‌های بنیادین که در تهران انجام شد نیز مورد تقدیر رهبری معظم انقلاب و ریاست جمهوری قرار گرفتند.
شعبانی‌فرد با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در استان مرکزی نیز اخیرا قراردادهایی در حوزه ناباروری منعقد کرده است، بیان کرد: از بسیاری از تحقیقات و پژوهش‌هایی که در حوزه توسعه و سرمایه‌گذاری خصوصا در حوزه اشتغال توسط جهاد دانشگاهی استان صورت گرفته است حمایت کرده و تقویت خواهیم کرد.
وی افزود: کار برنامه‌ریزی همراه با پیشرفت و توسعه در استان که مد نظر دولت است، امروز در اختیار جهاد دانشگاهی است که هم در زیر‌بنای پژوهش و تحقیق و هم در حوزه اشتغال انجام می‌دهد.
استاندار استان خاطر نشان کرد: جهاد دانشگاهی استان با حرکت رو به رشد حود در حوزه‌های دیگری نیز فعالیت دارد که بنده ضمن تقدیر از زحمات این عزیزان این روز بزرگ را به مجموعه بزرگ جهاد دانشگاهی تبریک عرض می‌کنم.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها