Portal_background_image

استاندار مرکزی: فساد اقتصادی ریشه در فساد اداری دارد

استاندار مرکزی صبح امروز در دوره آموزشی برنامه ریزی ارتقاء سلامت اداری که در محل استانداری برگزار شد ، گفت: فساد اقتصادی ریشه در فساد اداری دارد.

محمد حسین مقیمی گفت: در صورتیکه سیستم اداری و دستگاه قضایی به موقع و درست  با مفاسد برخورد نمایند با این مشکلات مواجه نخواهیم شد که کشور را با نا امنی روبرو نماید.

وی با تاکید بر انجام کار سالم، گفت: امروز بایستی به عنوان مسئولین اجرایی کشور، استان و شهرستان دقت کنیم اگر عملکردها وفق قوانین و مقررات نباشد باید پاسخگوی فسادهایی باشیم که در جامعه اتفاق می افتد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: همه ما مسئولیت داریم کارها را طبق ضابطه، قانون، آئین نامه و دستورالعمل ها انجام دهیم و نسبت به همه امور نظارت داشته باشیم تا مانع از بروز فساد شویم.

مقیمی عنوان کرد: وقتی پروژه ای شروع بکار می کند و دیرتر از زمان مقرر خاتمه می یابد منجر به فساد راکد ماندن سرمایه، فساد کارنکردن و.... می شود که می تواند از فساد اقتصادی بدتر باشد.

وی گفت: برای اینکه جامعه ما سالم و با آرامش به کارش ادامه دهد و سیستم اداری سلامتی داشته باشیم باید بخواهیم که سیستم پاک و سالمی داشته باشیم.

مقیمی افزود: حاکمیت قانون در مجموعه،عدم حمایت از عواملی که مانع از اجرای قانون می شوند همچنین انجام به موقع  و نظارت در کارها نیز می تواند به داشتن جامعه ای سالم کمک نماید.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه سیستم اجرایی باید پاک اداره شود، اضافه کرد: برای حکمرانی خود نباید بگذاریم فساد وارد مجموعه شود، اصولاً فساد با توجیه شروع می شود و نباید بگذاریم که زمینه توجیه فراهم گردد و فساد ورود پیدا کند.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم پرونده های فسادی که با کار گروهی بوجود آمده و پشتیبانی و هدایت شده و سازمان یافته می باشند در جامعه کارمندی ما حضور پیدا کنند و کار مدیران پاک را زیر سوال ببرند.

گفتنی است این دوره آموزشی به همت دفتر آموزش و پژوهش استانداری برگزار شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها