Portal_background_image

استاندار مرکزی: فرهنگ دفاع مقدس شاخص‌های عزم ملی و مدیریت جهادی را در خود دارد

مقیمی صبح امروز در همایش تجلیل از فرماندهان گردان های استان مرکزی در جنگ تحمیلی، اظهار کرد: فرهنگ دفاع مقدس شاخص‌های عزم ملی و مدیریت جهادی را در خود دارد.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی، اظهار کرد: مدیریت جهادی که در ذات و ماهیت خود دارای مشخصه ها و مؤلفه های استثنایی و تکرارناپذیری مانند عقیده مندی دینی، تکلیف گرایی، شجاعت پیشگی، تصمیم سازی، قاطعیت داشتن، تلاش مضاعف، سختی پذیری، انعطاف پذیری، سازش ناپذیری، ولایت مداری، ایران دوستی، اسلام خواهی، مردم گرایی، محرومیت زدایی، نوع دوستی، ایثار و فداکاری و دهها ویژگی برجسته دیگر می باشد، کلید گشایش و رمز موفقیت نظام و جامعه ایرانی-اسلامی در مقابله با جبهه گسترده دشمنان بظاهر ابرقدرت است .

وی افزود: امروز برای مقابله و مقاومت در برابر دشمن باید به اقتصاد مقاومتی رویکرد جدی پیدا کنیم چرا که نجات کشور در این است و باید مانند دوران دفاع مقدس دستمان روی زانوان خودمان باشد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: ترویج و توسعه فرهنگ دفاع مقدس، ایثارگری و شهادت به عنوان سند درخشان و جاودان از عزم و اراده ملی و عزت و اقتدار اسلامی وظیفه ای همگانی است که باید با جدیت از سوی آحاد مردم شریف و شجاع میهن اسلامی مدنظر قرار گیرد. 

وی بیان کرد: امروز اگر امنیت و آرامشی در جامعه وجود دارد به برکت خون شهدا و رهبری امام راحل(ره) است و در هر عرصه ای نیز اگر توفیقاتی را کسب کرده ایم، قطعا به دلیل پیروی کردن از فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: گرامیداشت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا قطعا برکات معنوی فردی و اجتماعی را به دنبال دارد و نهادینه سازی آثار بر مبنای ارزش‌های دفاع مقدس وظیفه همگان است.

مقیمی ابراز کرد: عزت امروز ما در دنیا به برکت دوران دفاع مقدس است؛ امروز هیچ کشوری به اندازه جمهوری اسلامی ایران از امنیت و آرامش برخوردار نیست و این موضوع به ثمره برکت دوران دفاع مقدس حاصل شده است.

استاندار مرکزی با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس در دو بعد داخلی و خارجی، افزود: اعتماد به نفس و خودباوری، شکوفایی استعداد و خلاقیت، رشد باورهای دینی، تولد تفکر بسیجی، رشد فضایل اخلاقی و معنوی، تحول در صنایع دفاعی کشور، تزکیه‌ی نظام اداری کشور، حضور داوطلبانه‌ مردم در جبهه‌ها، تجارب فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی، تحکیم وحدت و تأثیر در فرهنگ عمومی کشور  از جمله دستاوردهای دفاع مقدس در بعد داخلی می باشد.

وی ثبیت اقتدار جمهوری اسلامی ایران، تضمین استقلال کشور، تولد استراتژی نوین دفاعی، ایجاد الگوی مبارزه با قدرت‌های بزرگ، اثبات مظلومیت ایران در جهان و رشد روابط سیاسی و دیپلماسی با کشورها را از دستاوردهای دفاع مقدس در بعد بین المللی و منطقه‌ای عنوان کرد.

مقیمی گفت: پس از دوران دفاع مقدس پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت  سازندگی کشور را در دستور کار خود قرار دادند، دشمن اگرچه جبهه جنگ تحمیلی را به ظاهر رها کرده بود اما با تحریم کشور، می‌خواست جمهوری اسلامی را در جبهه اقتصادی فلج کند اما این بار سرداران  جبهه جنگ، سربند سرداری جبهه سازندگی را به رئوس خود بسته و تا پای جان برای ایجاد زیرساخت‌های استراتژیک و رفاه مردم ایستادند و چه خوش درخشیدند.

وی ادامه داد: دفاع مقدس، سازنده ترین نهاد اجتماعی است که هنوز هم برای جامعه ما بسیجی می سازد و  هنوز هم معیار رفتارهای فرهنگی و اجتماعی، تعیین کننده حد و حدود مواضع سیاسی و معیار ولایتمداری جامعه است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: دفاع مقدس، هم گذشته گرا و هم آینده گراست و مطمئن ترین پلی است که ما را از سیل های خروشان طوفان های سهمگین به ساحل نجات می رساند و به نسل امروز و فردا می آموزد که چگونه می توان از متلاطم ترین دریاهای طوفانی شنا کرد و به ساحل رسید.

مقیمی ابراز کرد: نهادینه سازی آثار دفاع مقدس بر مبنای باورها و ارزش‌های اسلامی، اقتصاد مقاومتی، توجه به نقش قومیت‌ها در تحکیم وحدت، برجسته‌سازی عملیات‌ها و توجه به نظام فرهنگی کشور و سوق به سمت فرهنگ غنی دفاع مقدس از اهم اهداف گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه زنده ماندن نام شخصیت‌های انقلاب و دفاع مقدس در حقیقت زنده ماندن بخشی از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس است، بیان کرد: شناخت شخصیت های  سیاسی، انقلابی و  نظامی و سپاهی مربوط به دفاع مقدس یکی از راه‌های تبیین دفاع مقدس می باشد.

ور در پایان خاطر نشان کرد: به لطف خداوند متعال مردم عزیز ایران اسلامی شایسته و لایق عزت و سربلندی در جهان هستند و  در مقاطع زمانی مختلف شاهد این هستیم که مسئولان با همکاری مردم شریف ایران این پروسه و روند عزتمندی را  ادامه داده  و جایگاه عظیم و شایسته مردم ایران در سطح جهان را به تصویر می کشند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها