Portal_background_image

استاندار مرکزی: فرمانداران توجه به مسائل فرهنگی را در کنار مباحث اقتصادی سرلوحه کار خود قرار دهند

استاندار مرکزی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان زرندیه که در محل این فرمانداری برگزار شد،گفت: فرمانداران باید توجه به مسائل فرهنگی بالاخص ارتقاء فرهنگ عمومی را در کنار مباحث اقتصادی سرلوحه کار خود قرار دهند.

محمدحسین مقیمی افزود: از آنجا که بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز ریشه در مباحث فرهنگی دارد لذا توجه به مباحث فرهنگی مانند فرهنگ کار و تلاش و فعالیت  به عنوان مبنای توسعه اقتصادی، در توسعه کشور و استان نقش بسزایی خواهد داشت.

مقیمی با اشاره به بحث مدیریت جهادی، گفت: در شرایطی که دشمنان تلاش می کنند ما به موفقیت دست پیدا نکنیم بایددر راستای مدیریت جهادی تلاشی مضاعف داشته باشیم و این تلاشها و برنامه ها باید براساس سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری، سند چشم انداز، برنامه پنجم توسعه و قوانین موجود باشد.

استاندار مرکزی با تاکید بر عزم جدی مدیران برای جبران کمبودها و استفاده بهینه از امکانات، ابراز کرد: مدیریت جهادی یعنی توجه و شناخت شرایط فعلی به گونه ای که بتوانیم آینده را  ترسیم کنیم و مدیریت خود را با تدبیر به نتیجه برسانیم.

وی ضمن بیان عملکرد ستاد هدفمندسازی یارانه ها، گفت: در اجرای فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها همانگونه که قانونگذار تکلیف کرده است عمل خواهیم کرد و اگر قانون درست و بدون تفسیر شخصی اجراء شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

استاندار مرکزی گفت: در استان همراهی و همفکری خوبی میان مسئولان از جمله نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه در استان، ائمه جماعات، روحانیت و دستگاه ها برقرار است و باید با عزم ملی و استفاده از نظرات همه کسانی که دلشان برای پیشرفت و توسعه استان می سوزد کارها را سامان دهیم و برای رشد و توسعه استان تلاش کنیم.

وی با اشاره به جایگاه ویژه شهرستان زرندیه، گفت: این شهرستان دارای امکانات فراوانی است که اگر خوب برنامه ریزی شود به یکی از بخشهای مهم اقتصادی بالاخص در زمینه حمل و نقل، فعالیتهای صنعتی، کشاورزی، خدماتی و... تبدیل خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه امام جمعه شهرستان زرندیه، نماینده مردم شهرستان ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار جدید و قدیم این شهرستان به بیان سخنانی پرداختند.

یاد آور می گردد محمد کردی فرماندار جدید شهرستان زرندیه سابقه بخشداری بخش های شهرستانهای شازند و کمیجان، معاون فرماندار خمین، مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات استانداری مرکزی و مسئولیت دفتر فناوری اطلاعات شهرداری کرج را در کارنامه خود دارد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها