Portal_background_image

استاندار مرکزی : فرمانداران برای رسیدن به نرخ بیکاری تک رقمی تا پایان سال 1393 تلاش کنند

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری مرکزی برگزار شد، گفت:  فرمانداران به عنوان مسئولین اصلی ایجاد اشتغال در شهرستانها با برگزاری جلسات بطور مرتب برای رسیدن به نرخ بیکاری تک رقمی تا پایان سال 1393 تلاش کنند.

محمدحسین مقیمی افزود: فرمانداران مسئولین اصلی اجرای برنامه های  اقتصادی و اشتغال در شهرستانها هستند  که باید شغلهایی را که از دست داده ایم جایگزین کنند و بعد به ایجاد شغل جدید بپردازند و به تعهدات خود در این زمینه به طور کامل عمل کنند.

وی با تاکید بر روان سازی و شفاف سازی قوانین، گفت: بحث تسهیل، روانسازی و شفاف سازی قوانین  باید مورد توجه قرار گیرد و برای صدور تمام مجوزها زمان تعیین شود تا تمام کارها در فرصت زمانی خودش به انجام برسد.

مقیمی عنوان کرد: تعداد شاغلان جدید سال 1393 در استان مرکزی 12 هزار و ششصد و پانزده نفر می باشد که از این میزان 5 هزار و هفتصد و بیست و یک نفر شغل جدید برای شهر اراک پیش بینی شده است  .

استاندار مرکزی اظهار کرد: توزیع تسهیلات بانکی اعطایی به طرح های معرفی شده از سوی کارگروه تخصصی  اشتغال استانها در سال 1393، 145 میلیارد و 220 میلیون تومان با عاملیت 7 بانک استان مرکزی برای طرحهای  سرمایه در گردش، طرحهای نیمه تمام و طرح های توسعه ای مصوب شده است .

وی افزود:این تسهیلات با باز پرداخت 5 ساله می باشند و سهم آورده متقاضیان برای طرح های توسعه ای و نیمه تمام بر اساس مصوبات کارگروه تخصصی اشتغال استان بر اساس توجیه پذیری طرح و میزان آن حداقل 60درصد می باشد و نرخ سود این تسهیلات براساس مصوبات شورای پول و اعتبار در سال 1392 است.

یادآور می گردد این جلسه با حضور معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان اراک، و مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل تشکیل شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها