Portal_background_image

استاندار مرکزی: عید سعید قربان تجلی باشکوه‌ترین مرتبه اثبات خضوع و بندگی در برابر امر الهی است

مقیمی در پیامی به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان، گفت: عید سعید قربان تجلی باشکوه‌ترین مرتبه اثبات خضوع و بندگی در برابر امر الهی است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: عید سعید قربان تجلی باشکوه‌ترین مرتبه اثبات خضوع و بندگی در برابر امر الهی و تبری جستن از هوای نفس و تأسی به دریای لایزال ملکوت اعلی است ،روز بزرگی که در آن ابراهیم خلیل الله (ع) عزیزترین یادگارش را به مهربانی و اخلاص هدیه کرد و در آزمون دشوار الهی سربلند شد.

وی بیان کرد: عید قربان يادآور موفق بيرون آمدن از آزمون سخت و سنگین الهی حضرت خليل الرحمن(ع) است كه با دل كندن از تمامي تعلقات دنيوي و قرباني كردن نفس سركش، راه و رسم طاعت و بندگي و گذشتن از خود و دلبستگي هاي خود در درگاه حق را به انسان ها آموخت و منشاء پاك ترين عيد مسلمانان شد.

مقیمی ابراز کرد: قربان روايت جاودان پدر و پسري است كه اسماعيل عزيزتر از جان خويش را براي اداي تكليف الهي و نشان دادن ميزان عشق و قرب خدايي، به قربانگاه مي برد و در دو راهي بين مهر فرزندي و تسليم در برابر فرمان الهي، فرمانبري از دستور خدا را انتخاب و با سربلندي، قهرمان پيروز پرشكوه ترين نبرد تاريخ لقب مي گيرد.

استاندار مرکزی در پایان خاطر نشان کرد: اینجانب فرارسيدن فرخنده عید قربان، این عید بزرگ الهي را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمي خامنه ای(مد ظله العالی)،علما و مراجع عظام تقليد و عموم مسلمین جهان به ویژه مردم متدین و شریف استان مرکزی،تبریک و تهنيت عرض نموده و توفيق همگان را در كسب معنويت و بهره مندي بيشتر از فيوضات اين روز عزيز، از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها