Portal_background_image

استاندار مرکزی : عبور ضريح اباعبدالله الحسین(ع) از استان مرکزی افتخاری بس بزرگ براي مردم استان است.

علی اکبر شعبانی فرد در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران شهرستان های استان مرکزی گفت: عبور ضریح از استان مرکزی افتخاری بس بزرگ است که نصیب مردم استان شده و باید با برنامه ریزی کامل زمینه بهره مندی معنوی آحاد مردم از این فرصت را فراهم کنیم.

وی گفت: استان مرکزی در روزهای 15 و 16 محرم میزبان ضریح حسینی است و مسئولین استان باید پیشگامان مردم در این برنامه معنوی باشند.
شعبانی گفت: مراسم استقبال و ویژه برنامه های آن در شهر ساوه در کنار بارگاه امامزاده اسحاق برگزار می شود و روز بعد مردم اراک در میدان سرداران میزبان ضریح حسینی خواهند بود.
وی یادآور شد: قم- تهران- ساوه- اراک- بروجرد- خرم آباد- دزفول- اندیمشک- آبادان و خرمشهر مسیر عبور ضریح جدید حرم حسینی از مبدا تا مقصد است.
استاندار استان مرکزی در ادامه با بیان این که عزت جهان تشیع متعلق به اباعبدالله الحسین و الگو گیری از این امام همام است گفت: امام حسین (ع) برای همه مسلمانان یک عبرت، الگو و معیاری برای گذشت انسان از همه داشته هایش در راه حق است.
شعبانی فرد با بیان این که انقلاب اسلامی ایران نیز با الگو گیری از نهضت عاشورا به پیروزی رسید گفت: امام خمینی(ره) با الگو گیری از نهضت عاشورا و از خود گذشتگی سرور و سالار شهیدان توانست انقلاب ایران را به پیروزی رساند و این الگو پذیری امروز مایه عزت و سرافرازی ایرانیان در جهان شده است.
وی همچنین با تقدیر از شور حسینی ملت ایران بالاخص مردم استان مرکزی گفت: شور حسینی که در عزای فرزند زهرا امسال در جای جای استان مرکزی به راه افتاد بیانگر اعتقاد راسخ مردم به امام حسین(ع) و پایبندی آنها به اصول دینی است.
استاندار مرکزی با بیان این که امام حسین(ع) متعلق به همه آحاد جامعه است نه تنها شیعیان گفت: باید با شناخت ابعاد مختلف شخصیت ابا عبدالله الحسین از آنها در عرصه مدیریت استفاده کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها