Portal_background_image

استاندار مرکزی: صدا و سیما نقش مهمی در تحقق اهداف سند چشم اندازتوسعه بر عهده دارد

استاندار مرکزی صبح امروز در بازدید از اداره کل صدا و سیمای استان، گفت: صدا و سیما نقش مهمی در تحقق اهداف سند چشم اندازتوسعه بر عهده دارد.

محمد حسین مقیمی افزود: مدیریت براساس برنامه ریزی از ملزوماتی است که برای تحقق اهداف سند چشم انداز مورد نیاز می باشد و صدا و سیما در این رابطه می تواند کمک و نقش مهمی را ایفاء نماید.

وی بیان کرد: این استان در آموزش و پرورش، در بخش انرژی، راههای روستایی و ... ظرفیت مناسبی دارد که می تواند به توسعه منطقه کمک نماید که با استفاده بهینه از امکانات استان و برنامه ریزی مدون می توان برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز توسعه گام های بزرگی برداشت.

استاندار مرکزی با اشاره به سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی  باید به ایجاد شرکتهای دانش بنیان، علم و دانش ، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اهتمام بورزیم و بین دانشگاه با صنعت ،کشاورزی،گردشگری  و خدمات ارتباط برقرار کنیم.

مقیمی با تاکید بر اینکه توسعه استان مرکزی به ارتباط دانشگاه با صنعت گره خورده است،  اظهار کرد:  با برقراری این ارتباط و استفاده از تکنولوژی و فناوری های نوین در صنعت و استفاده از ظرفیت نیروی انسانی ماهر در این زمینه می توانیم به توسعه استان کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه در استان محدود است، افزود: این استان صنعت و دانشگاههای خوبی دارد که این دو مجموعه ارتباطی با هم ندارند و در توسعه صنعت کمتر از دانشگاهها استفاده شده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استانهایی که سابقه صنعتی بودن آنها بیشتر از 10 سال نیز نمی باشد ، با  برنامه ریزی ، انجام کارهای علمی بزرگ  و ایجاد ارتباط خوب بین صنعت و دانشگاه درصدد هستند تا عقب ماندگی خود را جبران نمایند.

مقیمی ابراز کرد: از آنجا که صدا و سیما دید مردم، افکار و اندیشه های آنها را رصد می کند و مشکلات جامعه را می بیندو ارزیابی می کند و از نظر افراد خبره کمک می گیرد و به جامعه ارائه می کند می تواند در برقراری رابطه بین صنعت و دانشگاه نقش مهمی ایفاء نماید.

وی با تاکید بر توسعه سرمایه گذاری در استان، افزود: با توسعه روشهای علمی سرمایه گذاری در استان باید برای ورود  و جذب سرمایه به استان راه را باز کنیم و مانع از خروج سرمایه به خارج از استان شویم.

استاندار مرکزی ادامه داد: باید از امکانات  این استان درست استفاده کنیم، آنها را شناسایی نمائیم و روشهای علمی و استفاده بهینه از امکانات را در برنامه داشته باشیم و برای اینکه آثار این امکانات را در زندگی مردم ببینیم باید فعالیتهای زیادی انجام دهیم.

مقیمی با بیان اینکه نظام ما اسلامی است و توقع داریم فرهنگ اسلامی در جامعه ارجع باشد، عنوان کرد:  باید اخلاق و فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم این استان و شهرهای اطراف آن مهد پرورش علمای بزرگ است که در مقاطع مختلف در مسائل مذهبی کشور تاثیر گذار بوده اند که این امر برای ما تکلیف جدی ایجاد می کند که به مسائل فرهنگی توجه بیشتری داشته باشیم.

استاندار مرکزی اضافه کرد: باید فرهنگ کار، فرهنگ استفاده از امکانات، فرهنگ مصرف و... را اصلاح نمایئم تا زندگی به سمت شیوه های اسلامی پیش رود و این شیوه جایگزین روشهای فعلی گردد.

وی اشاره کرد: باید به سمت تولید پیش برویم و امکانات با قیمت پائین تر را به کالاهایی با ارزش افزوده بالاتر تبدیل کنیم و بجای اینکه امکانات را به صورت خام عرضه کنیم ، تولیداتی با کیفیت قابل رقابت در بازار جهانی عرضه نمائیم که این امر مستلزم کار عملی است.

مقیمی در پایان خاطر نشان کرد: صدا و سیما هم در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تلاش کند تا به مسئله فرهنگ بیش از پیش بپردازند تا با یک مدیریت اسلامی و جهادی کارهایی انجام دهیم که رضایت مردم و رضایت خداوند را در پی داشته باشد.

یادآورمی گردد در ابتدا این بازدید نشست مشترکی بین استاندار و معاونین ایشان با مدیر کل و معاونین صدا و سیمای استان برگزار شد و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها