Portal_background_image

استاندار مرکزی: صبر و استقامت آزادگان جلوه عظیمی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در تثبیت ارزش های متعالی در جوانان است

مقیمی در پیامی به مناسبت سالگرد بازگشت غرورآفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، گفت: صبر و استقامت مظلومانه آزادگان که مبتنی بر آموزه های اسلامی بود، جلوه عظیمی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در تثبیت ارزش های متعالی دینی و ملی در میان جوانان و نمادی از درک و شعور ملتی بپا خاسته دربرابر تجاوز و استکبار است.

 محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: بیست و ششم مرداد ماه یادآور بازگشت غرورآفرین و عزتمندانه مردان و زنان آزاده‏اى است که پس از تحمل سال‏ها شکنجه های وحشیانه رژیم منحوس بعثی عراق  و دورى از عزیزان به افتخار آزادگی نائل شدند.

وی بیان کرد: این غیور مردان همان طور که در عرصه میدان جنگ،دلیرانه از کیان خود دفاع کردند، در هنگامه اسارت نیز صبورانه مقاومت ورزیدند.آنچه در اردوگاه های رژیم بعث عراق بر اسیران سرفراز ایران گذشت ، صبر و استقامت مظلومانه که مبتنی بر آموزه های اسلامی بود، جلوه عظیمی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در تثبیت ارزش های متعالی دینی و ملی در میان جوانان است و نمادی از درک و شعور ملتی بپا خاسته دربرابر تجاوز و استکبار.

مقیمی ابراز کرد: لحظه لحظه دوران اسارت،سرشار از خاطرات و هر کدام سند افتخار دوران دفاع مقدس است.سخن گفتن از انسان ‌هایی که شخصیتی با ابعاد گسترده‌ و متنوعی دارند، مشکل است به ویژه افرادی که بر اثر اخلاص در نیت و عمل، بخش پنهان زندگی ‌شان بسیار گسترده‌تر از ظاهر آن است. حال که این اسوه های صبر و استقامت در میان ما هستند، بیایید به آنان عشق بورزیم و صبوری آنان را ارج نهیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامى در بخشی از سخنان خود كه به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامى ایراد شد، فرمودند:"ایستادگى و مقاومت آزادگان سرافراز ما در طول سال هاى سخت اسارت،ملت ایران را روسفید و سربلند كرد و ما بازگشت پیروزمندانه آنان به میهن اسلامى را حادثه‏اى مى ‏دانیم كه دست قدرت الهى آن را رقم زد، بنابراین یكایك ملت ایران باید این خاطره و خاطرات شبیه آن را زنده نگهدارند و آن ها را قدر بدانند."

وی تصریح کرد: فراموش نکنیم با اخلاص ‏ترین و ارزشمندترین فرزندان یك ملت،كسانى هستند كه در مواقع سختى، ایثار کرده و از آبروى كشور، استقلال و هویت ملى خویش دفاع مى‏ كنند و اینها در ایران اسلامى، همان جوانان فداكارى هستند كه با ایستادگى در مقابل دشمن،براى ملت خود افتخار و سربلندى به ارمغان آوردند.

مقیمی ادامه داد: هر كشور و ملتى كه چنین جوانانى داشته باشد، كشور و ملتى سرافراز خواهد بود؛ زیرا هیچ قدرت جهانى نمى ‏تواند به او زور بگوید و یا سرنوشت او را به دست گیرد.

استاندار مرکزی در پایان ضمن تبریک این روز خجسته به مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مردم شریف و غیرتمند استان و بویژه آزادگان و خانواده های معززشان، از خداوند متعال آرزوی سلامتی و سربلندی برای ایشان و خانواده های صبورشان را مسئلت نمود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها