Portal_background_image

استاندار مرکزی: شهر خمین بهشت مفاخر و استان مرکزی مهد نخبه پروری است

استاندار مرکزی صبح امروز در کنگره بین المللی ˈچشمه آفتابˈ که با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی و محققان، اندیشمندان وپژوهشگران 11 کشور جهان در شهرستان خمین برگزار شد، گفت: شهر خمین به عنوان بهشت مفاخر، سرزمین آفتاب و پایتخت مفاخر کشور است و این امر نشان از نخبه پروری این استان دارد.

محمد حسین مقیمی افزود: استان مرکزی بعنوان استانی صنعتی و نخبه پرور که مشاهیر فراوانی را تحویل کشور داده است از جایگاه خاصی برخوردار است.

وی گفت:  این استان در حوزه های مختلف دارای بزرگان و عالمانی است که در حوزه علوم دینی می توان از امام خمینی (ره)، آیت الله اراکی، ملا احمد نراقی، میرزا حسن آشتیانی و علامه عسگری نام برد .

مقیمی اضافه کرد: در حوزه سیاست نیز حضرت امام خمینی بنیان گذار انقلاب اسلامی و قائم مقام فراهانی و همچنین شهید مصطفی چمران را می توان در این عرصه نام برد .

استاندار مرکزی ادامه داد: در بخش فرهنگ و ادب سلمان ساوجی، نظامی گنجوی، ادیب الممالک و همچنین در بخش هنرمندان عیسی بهادری ، فتحعلی واشقانی، علی حاتمی و بهزاد فراهانی و در بخش علوم نیز دکتر قریب پدر طب نوین کودکان، پرفسور حسابی و دکتر عبدالعظیم فراهانی را می توان نام برد.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی از برگزاری همایش و تجلیل از مقام شامخ مفاخر استان حمایت می کند و این در راستای شناساندن مفاخر بزرگ این استان است.

مقیمی تصریح کرد: انقلاب اسلامی شاهد مجاهدت بزرگان فراوانی بوده است و در بهمن 1357 نیز شاهد حضور این بزرگان بوده ایم و پیروزی انقلاب اسلامی نیز در همین راستا اتفاق افتاده است

وی ابراز کرد: جنبش ها و خیزش هایی که در کشور های اسلامی امروز شاهد آن هستیم نشان از تاثیر این بزرگان دارد و انقلاب اسلامی ایران الهام بخش این جنبش های اسلامی است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: فخرالمجتهدین سرزمینش را به مقصد نجف اشرف ترک نمود تا از اساتید و بزرگانی کسب فیض نماید که الگوهای مناسبی در اسلام بودند.

مقیمی خاطر نشان کرد: فخر المجتهدین در برگشت به ایران حوزه علمیه خمین را رونق داد و در بین مردم از تکریم خاصی برخوردار بود تا حدی که در کرسی قضاوت این شهر تکیه زد و بعد از مدتی روح اله خمینی دیده به جهان گشود و در 4 سالگی نیز پدر بزرگوار خود را از دست داد .

وی اظهار کرد: فخر المجتهدین فردی بود که با ندای فریاد خود به کمک مظلومین شتافت و خون او باعث آبیاری انقلاب اسلامی شد.

گفتنی است در کنگره بین المللی چشمه آفتاب سید حسن خمینی نوه حضرت امام (ره)، آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک ، فرماندار خمین، امام جمعه شهرستان خمین و دبیر علمی ستاد کنگره چشمه آفتاب نیز به بیان سخنانی پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها