Portal_background_image

استاندار مرکزی: شهرستان شازند یکی از قطب های مهم صنعتی و کشاورزی استان مرکزی است

 استاندار مرکزی گفت: شهرستان شازند یکی از قطب های مهم صنعتی و کشاورزی استان مرکزی است که اولویت سیاست مدیریت ارشد استان برای این منطقه توسعه صنایع تبدیلی و اصلاح مدیریت آب کشاورزی است.  

 

 

محمد حسین مقیمی روز شنبه در جمع مردم شازند در مصلای این شهرستان، افزود: مشارکت مردم در برنامه‌های اقتصادی و فرهنگی در شرایطی که کشور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند، اصل بسیار مهمی است که باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

وی گفت: تحریم ها و شرایط خاص اقتصادی حاکم بر کشور موجب شده که محور برنامه های دولت در سنگر اقتصادی تعریف شود اما بدون بسط حوزه فرهنگی و اجتماعی نمی توان به برنامه های بلند نظام به عنوان قدرت برتر منطقه دست یافت.  
 استاندار مرکزی گفت: امروز به دلیل تحریم‌ها و فشارهایی که از سوی دشمنان به نظام اسلامی وارد می‌شود پیشبرد برنامه‌ها با مشکلات بسیاری مواجه است که برای خروج از این بحران چاره‌ای جز مقاومت و مشارکت مردم در برنامه‌‌های دولت وجود ندارد.

وی، احداث دو شهرک صنعتی 100 و 400 هکتاری در این شهرستان را اقدامی ارزشمند در راستای توسعه صنعتی شهر شازند برشمرد.  
شهرستان شازند واقع در 33 کیلومتری جنوب غربی اراک با وجود صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی، نیروگاه حرارتی برق و کارخانه های قند و رنگسازی از شهرهای صنعتی استان مرکزی و از قطبهای مهم تولید بنزین و محصولات پتروشیمی است.


 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها