Portal_background_image

استاندار مرکزی: شرکت گاز استان اجرای بند«ق» تبصره 2 قانون بودجه سال 93 را پیگیری کند

مقیمی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان که در محل استانداری برگزارشد، بر اجرای بند«ق» تبصره 2 قانون بودجه سال جاری تأکید کرد و گفت: شرکت گاز استان اجرای طرح جایگزینی گاز داخلی به جای فرآورده های نفتی را پیگیری کند.

مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه اجرای بند «ق» تبصره 2 زمینه را برای توسعه خطوط انتقال گاز و گازرسانی به تعداد زیادی از شهرها و روستاها فراهم می نماید، اظهار کرد: بر اساس این تبصره وزارت نفت باید از طریق شرکت های دولتی تابعه ذیربط برای اجرای طرح های نفتی و گاز از جمله افزایش ظرفیت نفت و گاز، جایگزینی گاز داخلی یا وارداتی به جای فرآورده های نفتی ذیربط را تا سقف 100 میلیارد دلار تأمین کند.

وی با بیان اینکه شهرک گلخانه ای آوه بزرگترین و فعال ترین واحد گلخانه کشور است، افزود: انتقال گاز به شهر آوه، گلخانه ها و واحدهای دامی مستقر در این شهر می تواند بر اساس این تبصره از قانون سال 93 صورت پذیرد که شرکت گاز باید در اسرع وقت نسبت به پیگیری این موضوع اقدام کرده و اعتبارات لازم را دریافت کند.

مقیمی با بیان اینکه در حال حاضر کشور با کمبود گاز مواجه نیست، تأکید کرد: جایگزینی سوخت گاز بجای گازوئیل در واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل قیمت ارزان تر نقش مهمی در افزایش تولید و کاهش قیمت تمام شده محصولات دارد.

وی  با اشاره به اینکه هر واحد گلخانه ای در طول سال حدود 100 هزار لیتر گازوئیل استفاده می کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 450 واحد صنعتی و تولیدی در شهر آوه فعال هستند که با انتقال گاز به این واحدها شاهد صرفه جویی حداقل 50 درصدی در مصرف سوخت خواهیم بود.

مقیمی با بیان اینکه برنامه ریزی حوزه کشاورزی در تصمیمات کلان در نگاه مسئولان به عنوان اولویت است، ادامه داد: در رده های عملیاتی  نیز باید به این مهم توجه شود و همانطور که زیرساخت های خدمات برق، گاز و آب را در اختیار متقاضیان صنعتی قرار می دهند، این خدمات نیز باید در اختیار کشاورزان نیز قرار داده شود.

مقیمی افزود: شرکت گاز با در نظر گرفتن 1000 واحد گلخانه ای، 422 واحد دامداری و جمعیت 5 هزار نفری شهر آوه در سال های آتی، باید قیمت حق السهم  هر بخش را تعیین و نسبت به برآورد قیمت آن اقدام نماید.

استاندار مرکزی تأکید کرد: شرکت گاز موظف است با پیگیری ها و نشست با فرماندار شهرستان ساوه، مشکلات مربوط به گازرسانی به این واحدها را رفع کند.

مقیمی با اشاره به مشکل شرکت نوین نیرو،  افزود: طرح ارسال شده توسط شرکت نوین نیرو مبتنی بر اینکه این طرح به دلیل پایین بودن نیم درصدی سهم آورده سرمایه گذار در صندوق توسعه ملی پذیرش نشده است را پیگیری خواهیم کرد.

همچنین در این جلسه درخواست شرکت های مهندسی کالای انرژی نور درخصوص اجرای پروژه برقی کردن خط راه آهن تهران - اراک و سیانا مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها