Portal_background_image

استاندار مرکزی: شرکت هپکو در سنگر تولید و اقتصاد نقش برجسته ای دارد

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در بازدید از شرکت هپکوی اراک ، گفت: این شرکت امروز هم در سنگر تولید و اقتصاد نقش برجسته و بزرگی دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: باید متناسب با نقش برجسته شرکت هپکو در سنگر تولید و اقتصاد مجوعه دولت و بانکها تلاش کنند تا مشکلات پیش روی این شرکت را مرتفع نمایند.

لطف‌اله سعیدی مدیر عامل شرکت هپکو در جریان بازدید استاندار مرکزی از این شرکت ضمن تشریح وضعیت بازار ماشین‌آلات راهسازی در کشور از سال 80 به بعد، اظهار کرد: در سال‌های 86، 87 و 88 بیشترین عرضه ماشین‌آلات راهسازی را در کشور داشته‌ایم و در این سال‌ها به دلیل تزریق نقدینگی یک روند غیرطبیعی را طی کرده‌ایم.

سعیدی بیان کرد: شرکت هپکو بالاترین رکورد تولید و عرضه ماشین‌آلات راهسازی را با تولید دو هزار و 600 دستگاه در سال 86 به ارزش 260 میلیارد تومان داشته است.

وی با بیان اینکه سقوط سنگینی در بازار ماشین آلات راهسازی کشور اتفاق افتاده است، گفت: در سال 92 در تقاضای ماشین‌آلات راهسازی در پائین ترین سطح قرار گرفت و در سال 93 بازار تقاضای این نوع ماشین‌آلات تکان ‌خورد.

سعیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تحریم‌های بین‌المللی، اقتصادی و بانکی، قطع همکاری شرکای خارجی، عدم امکان استفاده از خدمات بانکی در نتیجه افزایش نیاز به نقدینگی بیشتر را از عمده مشکلات این شرکت در چند سال اخیر برشمرد.

وی ضمن تاکید بر مشکلات مالی و بانکی این شرکت، به عدم امکان پرداخت اقساط بدهی ساماندهی شده نزد سیستم بانکی، افزایش مانده بدهی معوق، عدم وجود سرمایه در گردش کافی جهت اجرای برنامه‌ها اشاره کرد.

مدیرعامل این شرکت در ادامه با اشاره به محصولات طراحی شده در این شرکت، همکاری در تامین و تولید ماشین‌آلات بارگیری و حمل برای معادن، تعاملات هپکو با شرکت‌های بزرگ پیمانکاری معدن ایران در زمینه تامین ماشین‌آلات و گسترش فعالیت های خدماتی، تامین دامپ‌تراک‌های سنگین برای معادن، بهره‌گیری از فرصت‌های ایجاد شده در بازارهای خدمات شهری و راهداری‌ها را از جمله اقدامات انجام شده این شرکت برشمرد.

سعیدی همچنین به انعقاد قرارداد تامین ماشین‌آلات عمرانی با سازمان شهرداری‌ها و انعقاد قرارداد تامین بیش از 50 دستگاه گریدر از طریق مناقصه برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد و گفت: هپکو در کنار ساخت ماشین‌آلات راهسازی به ساخت تجهیزات صنعتی وارد شده است و به همان تناسب که در تولید ماشین‌آلات راهسازی کاهش تولید داشته در ساخت تجهیزات صنعتی افزایش تولید داشته است.

وی همچنین به اقدامات انجام شده این شرکت در دوران دفاع مقدس اشاره کرذ و گفت: هپکو در دوران جنگ تحمیلی از پس ماموریت‌های خود برآمده است و همیشه پیشتاز بوده است.

مدیرعامل این شرکت ضمن تاکید بر اینکه سیستم بانکی کشور و استان باید از تولید حمایت کنند، تشدید رکود فعالیت‌های عمرانی ساخت و ساز و کاهش تقاضای ماشین آلات را یکی از تهدیدهای پیش روی این شرکت برشمرد و خواستار تامین سرمایه در گردش و جبران کمبود نقدینگی برای استمرار فعالیت این شرکت شد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها