Portal_background_image

استاندار مرکزی: شرایط مناسب برای فعالیت فرهنگی هنرمندان و نخبگان فراهم شود

مقیمی عصر امروز در نشست با فعالین فرهنگی و اجتماعی و نخبگان که همزمان با هفته فرهنگی شهرستان محلات در محل دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، گفت: شرایط مناسب برای فعالیت فرهنگی هنرمندان و نخبگان در جامعه فراهم شود.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: باید شرایط را برای فعالیت هنرمندان و کسانیکه می خواهند فعالیت های فرهنگی داشته باشند فراهم کنیم تا بتوانند آثار خود را بازگو کنند و جامعه را به سمت و سوئی که اسلام و انقلاب می خواهد هدایت کنند.

وی بیان کرد: حفظ آثار فرهنگی و میراثی که هنرمندان و سازندگان در قرون مختلف خلق کردند یادآور تاریخ و بیانگر فعالیت هایی است که در قرون و اعصار گذشته شکل گرفته است.

مقیمی بیان کرد: انجام فعالیت فرهنگی کار سختی است و اظهار نظر و تصمیم گیری در این حوزه نیازمند فکر، اندیشه و سال ها تحصیل در حوزه و دانشگاه  می باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی راهبردی برای دستیابی به اهداف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و ایستادگی در برابر همه ناملایمات است.

مقیمی با بیان اینکه افزایش و کاهش قیمت نفت اقتصاد را تحت تأثیر قرار می دهد، تصریح کرد: باید برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی تلاش کنیم  که تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی اساسی، کار بیشتر، ارتقاء کیفیت تولیدات برای صادرات، عدم عرضه مواد معدنی بصورت خام و افزایش درآمدهای ارزی از طریق صادرات غیر نفتی است.

وی افزود: توسعه شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی یافته های علمی دانشگاه ها نیز نقش مؤثری در کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی دارد.

استاندار مرکزی گفت: کشوری که طی سی سال تعداد دانشجویان آن 10 تا 20 برابر شده دیگر نباید هزینه های جاری خود را از محل فروش نفت تأمین کند بلکه این هزینه ها باید از طریق فعالیت های دانش بینان تأمین شوند.

مقیمی با بیان اینکه سیاست دولت یازدهم فراهم کردن شرایط برای احزاب است، ابراز کرد: در توسعه سیاسی حتماً باید زمینه شادابی سیاسی را در جامعه فراهم کنیم و اجازه دهیم احزاب رسمی و شناسنامه دار در چارچوب قوانین فعالیت نمایند.

وی افزود: تمامی تشکل های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شناسنامه دار را به فعال تر شدن در زمینه مجوزی که اخذ کرده اند دعوت می نمائیم.

استاندار مرکزی با بیان اینکه شهرستان محلات 330 شهید را تقدیم انقلاب کرده است، گفت: امروز که نمایندگان جمهوری اسلامی با سرافرازی در برابر 6 کشور دنیا از دستاوردهای انقلاب دفاع می کنند ثمره خون شهدا و تلاش شبانه روزی جوانان، زنان و مردان ایران اسلامی است که در جای جای کشور برای حفظ استقلال می کوشند.

مقیمی با بیان اینکه  تأمین امنیت سرمایه، فکر و کار از خواسته های جوانان است، افزود: وظیفه ما در مقابل جوانان و زنان و مردان که در بخش های مختلف فعالیت می کنند اجرای قانون اساسی و فراهم کردن شرایط برای زندگی خوب، تحصیل و انجام فعالیت های اقتصادی است که باید بطور جدی دنبال شود.

وی عنوان کرد: با اقداماتی که صورت گرفته نرخ بیکاری در استان مرکزی از 10 و نیم درصد در پائیز امسال به 5 و نیم درصد رسیده است که با فعال سازی واحد های تولیدی  نیمه فعال و اتمام واحدهای تولیدی نیمه تمام می توانیم زمینه اشتغال بیشتری را برای جوانان فراهم کنیم.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: شهرستان محلات از نظر فعالیتهای عمرانی وضعیت مناسبی دارد و مشکل این شهرستان در زمینه آب نیز مرتفع شده است.

وی افزود: برای بخش کشاورزی در این شهرستان باید از آب موجود حداکثر بهره وری صورت بگیرد و استفاده از روش های آبیاری نوین جایگزین شیوه های سنتی شود.

مقیمی تصریح کرد: آمادگی برای پیگیری ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سنگ و گل در محلات وجود دارد که در زمینه منطقه ویژه سنگ باید فعال تر عمل شود و فرماندار این شهرستان نیز این موضوع را با جدیت دنبال کند.

استاندار مرکزی افزود: برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گل نیز تابحال متقاضی وجود نداشته است و باید دستگاهی متولی پیگیری این امر شود تا بتوانیم منطقه ویژه اقتصادی گل را در محلات ساماندهی کنیم.

وی سرچشمه و آبگرم محلات را 2 امکان خدادادی این شهرستان عنوان کرد و گفت: این دو اثر طبیعی باید حفظ و حراست شوند و در برداشت سنگ از معادنی که در حاشیه آنها فعالیت میکنند باید دقت شود و اگر لازم بود استخراج سنگ از این معادن متوقف شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: ایجاد صنایع با تکنولوژی بالا و تأثیر زیست محیطی کم از جمله برنامه هایی است که باید در شهرستان محلات که یک شهر آرام و پر رونق است، برنامه ریزی شود.

مقیمی گفت: شهرهای آشتیان، تفرش، محلات، فراهان و ... در استان مرکزی عالم خیز هستند که نشان می دهد این منطقه می تواند از نظر علمی زمینه های رشد را ایجاد کند  که باید تلاش شود تا این منطقه را به منطقه ای علمی در کشور تبدیل نمائیم.

گفتنی است در این نشست  از چهار کتاب به نویسندگی علی بخشی از نویسندگان به نام شهرستان محلات رونمایی شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها