Portal_background_image

استاندار مرکزی: سواد آموزی پایه رشد و توسعه در جامعه است

مقیمی در پیامی به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، گفت: توجه و اولويت‌ دادن به سواد و سواد آموزي براي هر جامعه‌اي كه مي‌خواهد مسير رشد و تعالي را طي كند و همواره به سمت كسب رفاه بيشتر و ارتقاي كيفيت زندگي خود گام بردارد، ضروري و حياتي است.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: توجه و اولويت‌ دادن به سواد و سوادآموزي براي هر جامعه‌اي كه مي‌خواهد مسير رشد و تعالي را طي كند و همواره به سمت كسب رفاه بيشتر و ارتقاي كيفيت زندگي خود گام بردارد، ضروري و حياتي است، به همين علت شاهديم كه چشم‌ انداز مطلوب تمامي كشورهاي پيشرفته(از ساليان دور)،‌ داشتن شهرونداني باسواد بوده است.

وی بیان کرد: همانگونه که اندیشمندان و برنامه ریزان کشور ما نیز در تدوین برنامه پنجم توسعه به عنوان پنجمین هدف"بهره مندی از فرصت های برابر آموزشی در راستای گسترش عدالت آموزشی" را طرح نموده و ازجمله اقدامات اولویت دار و محرک توسعه دراین هدف را"توسعه واجرای آموزش های رسانه ای ومجازی به منظور تحت پوشش قرار دادن علاقمندان به آموزش وافراد لازم التعلیم" در راستای اجرای تعهدات جهانی داکار و سند توسعه هزاره سوم در خصوص محو بیسوادی قرارداده اند.  

مقیمی تصریح کرد: سی و پنج سال پیش درهفتم دیماه سال1358، حضرت امام خمینی(ره) با درایتی وصف ناپذیر فرمان تاریخی خود را مبنی بر بسیج همگانی برای مبارزه با بیسوادی درقالب تشکیل"نهضت سواد آموزی" صادر نمودند و با این فرمان مسئولیت خطیر تلاش برای محو بیسوادی را برعهده یکایک مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قراردادند.

استاندار مرکزی در پایان سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، این روز فرخنده را به عموم شهروندان استان بالاخص سواد آموزان و آموزشیاران سختکوش نهضت سواد آموزی تبریک و تهنیت عرض نمود و توفیق روزافزون کلیه دست اندرکاران عرصه سواد آموزی استان را از درگاه خداوند یکتا مسئلت کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها