Portal_background_image

استاندار مرکزی: زنان نقش موثری در برقراری عدالت اجتماعی دارند

استاندار مرکزی صبح امروز در همایشی با نام زن، کرامت انسانی و عدالت اجتماعی که به مناسبت  سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت روز زن و مقام مادر در محل استانداری برگزار شد، گفت: زنان نقش موثری در برقراری عدالت اجتماعی دارند .

محمد حسین مقیمی افزود: زنان مي توانند زمینه را برای برقراری عدالت اجتماعی فراهم کنند و از مسئولین بخواهند شرایط را برای زندگی فراهم و  عدالت اجتماعی را پیاده سازی کنند .

وی بیان کرد: لازمه برقراری عدالت اجتماعی این است که امکانات مسکن، بهداشت، شغل، آموزش عالی و ...  در کل کشور به طور عادلانه در اختیار مردم قرار گیرد .

استاندار مرکزی ابراز کرد : عدالت و عدالت اجتماعی ایجاب می کند که حضور زنان در مشاغل مدیریتی و حساس متناسب با جمعیت 50 درصدی آنها باشد که برای تحقق آن باید توسط بانوان پیگیری و زمینه سازی شود و ما هم در مقام اجرا به این امر توجه کنیم.

مقیمی بیان کرد: شما بانوان به عنوان نیمی از جامعه باید از مسئولین بخواهید به امر سرمایه گذاری توجه شود، شرایط داخلی و  خارجی برای سرمایه گذاری فراهم و سرمایه گذاری از بنگاههای کوچک تا کارهای بزرگ و نیمه بزرگ صورت بگیرد تا بتوانیم مسائل اقتصادی را سامان دهیم و به رشد اقتصادی 8 درصدی که در برنامه پنجم توسعه مورد نظر است برسیم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: شما به عنوان زنان جامعه هر کجا که هستید رسالت خود را انجام دهید که کار با کیفیت انجام شود، تولیدات دارای کیفیت باشند تا قابلیت رقابت با بازار جهانی را داشته باشند و با صادرات بتوانیم برای خودمان بازار داشته باشیم و از ظرفیت  واحد های نیمه فعال یا تعطیل نیز استفاده کنیم.

وی افزود: در سالهای گذشته نتوانستیم به رشد اقتصادی مورد نظر دست پیدا کنیم  و حتی در سال 91 رشد منفی نیز داشتیم و امروز باید حجم وسیعی از فعالیت، کار و سرمایه گذاری صورت بگیرد تا به اهداف سند چشم انداز دست پیدا کنیم.

مقیمی با توجه به نامگذاری سال 1393 از سوی مقام معظم رهبری گفت: واقعیت این است که ما در حوزه اقتصاد دارای مشکلات بسیاری هستیم بخصوص در بحث اشتغال برای جوانان تحصیل کرده و در حوزه فرهنگ نیز با مشکلاتی در فرهنگ عمومی، فرهنگ کار، فعالیت، استفاده از امکانات و تلاش برای به توسعه رساندن جامعه و ... مواجه هستیم.

وی افزود: امسال باید با عزم ملی و با مشارکت دولت، نمایندگان مجلس، دستگاه قضایی، مردم ، NGOها و ... در مباحث فرهنگی قدمهای بزرگی برداریم چرا که حل مسائل فرهنگی  به حل مسائل اقتصادی و اشتغال نیز کمک می کند.

استاندار مرکزی در پایان گفت: کرامت زن در جامعه و محیط کار باید حفظ شود  و اگر بخواهیم به کرامت زن و عدالت اجتماعی توجه کنیم باید هر انچه را که برای مردان می خواهیم برای زنان نیز در نظر بگیریم.

گفتنی است این همایش از سوی دفتر امور بانوان استانداری و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و فرماندار شهرستان اراک در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها