Portal_background_image

استاندار مرکزی: رویکرد دولت یازدهم استفاده صحیح از ظرفیتهای کارشناسی است

زمانی استاندار مرکزی عصر روز گذشته در بزرگداشت حماسه 24 خرداد که در سالن اجتماعات هلال احمر شهرستان دلیجان برگزار شد، گفت: رویکرد دولت یازدهم استفاده صحیح از ظرفیتهای کارشناسی در تصمیم گیری هاست.

زمانی استاندار مرکزی اظهار کرد: رشد 40 درصدی تورم ، انزوای صادرات کالا و کاهش چشمگیر رشد اقتصادی نیز مولود نامبارک دولتهای نهم و دهم بود که دولت اعتدال با استفاده از ظرفیت کارشناسی در اصلاح و ترمیم این نواقص با همراهی مردم می کوشد.           

زمانی افزود: انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی در دولت احمدی نژاد کنترل اقتصادی ، درآمد و هزینه های کشور را به جای روند کارشناسی در انحصار تیم و فرد قرار داد و این بزرگترین ضربه به نظام اقتصادی کشور بود که بر اساس برآورهای انجام شده ترمیم خسارات ناشی از بی مدیریتی در دو دولت پیش حداقل به 10 سال زمان نیاز دارد.      

وی گفت: دولت احمدی نژاد درآمد نفتی 700 میلیارد دلاری داشت که بی سابقه بود اما این منابع به جای تزریق در زیرساخت های کشور حیف و میل شد و دولت یازدهم مدیریت اجرایی را درحالی تحویل گرفت که صندوق مالی آن تهی بود.  

استاندار مرکزی تصریح کرد: با انحلال این سازمان نظارتی در امور درآمد و هزینه کشور، اختیار دخل و خرج وجود نداشت و نتیجه آن نابسامانی اقتصادی بود.         

زمانی یادآور شد: تنها در بدنه انسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یکهزارو 900 نیروی کاری فعال بود که به مدد امور غیرکارشناسی هم اینک هفت هزار 600 نفر نیرو با بار مالی بسیارسنگین تحویل دولت یازدهم داده است.   

وی افزود: در زمینه به کارگیری بدون هدف و برنامه ریزی نیروی انسانی ناکارآمد و کم تجربه در دستگاه های اجرایی و کنارگذاشتن افراد کارشناس و متعهد نیز در دولت گذشته به بدترین شکل ممکن عمل شد و اصلاح این بخش انرژی زیادی از دولت روحانی می گیرد.   

زمانی گفت:سیاست خارجی مبنتی با تندی در دولت احمدی نژاد به مساله ایران هراسی دامن می زد و از کشور در جهان چهره خشن نشان می داد.       

استاندار مرکزی ادامه داد: دیپلماسی کشور در دولت گذشته بسیارمشکل ساز شده بود و مذاکره و گفتمان بین المللی جایگاه خود را از دست داده بود.         

زمانی تحریم اقتصادی از سوی کشورهای غربی را ظالمانه دانست و اظهارکرد: دولت یازدهم با گفتمان منطقی و نرم ، با حفظ کامل منافع ملی و رعایت خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی در جبهه استیفای حقوق ملت ایران از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نیست.           

استاندار مرکزی ،فروکش کردن التهام اقتصاد و کنترل دلار و کاهش چشمگیر تورم را از اقدامات شایسته دولت عنوان کرد و گفت: دولت یازدهم مصمم به رفع تحریم های اقتصادی غیر منطقی دشمنان است.

زمانی افزود: شروع جنگ قیمت نفت، آشوب منطقه و همسایگان کشور، افزایش تحریم اقتصادی و تحویل میراث یک اقتصاد بیمار و با تورم بالای 40 درصد دولت گذشته از عمده چالش های پیش روی دولت یازدهم است که دولت با مدیریت اصولی و کارآمد در دوسال گذشته، مشکلات یاد شده را مهار و مدیریت کرده است.

گفتنی است فرماندار شهرستان دلیجان نیز در این آیین درخصوص اجرای طرح نظام سلامت ،انتقال شبکه آب آشامیدنی به شهرهای دلیجان و نراق و احداث و تکمیل کلینیک تامین اجتماعی در این شهرستان سخنانی را بیان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها