Portal_background_image

استاندار مرکزی: رونق صنعت گردشگری نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد

استاندار مرکزی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، گفت: صنعت گردشگری می تواند به موازات سایر صنایع منابع مالی خوبی را برای کشور فراهم آورد.

محمدحسین مقیمی افزود: صنعت گردشگری نقش مهمی در انتقال فرهنگ بر عهده دارد که امروز برای توسعه این صنعت نسبت به گذشته مسئولیت سنگین تری بر عهده داریم و برای تحقق آن باید تلاش کنیم.

مقیمی عنوان کرد: گردشگری از زمانهای گذشته مورد توجه بوده است که نوشتن سفرنامه ها از دیرباز نمونه های برجسته ای از این موضوع می باشند.

وی بیان کرد: استان مرکزی دارای امکانات و پتانسیل های خوبی در صنعت گردشگری است و همچنین آثار و تالیفات مهمی از علماء و دانشمندان این استان تدوین شده که باید برای همه مردم داخل و خارج  از کشور معرفی شوند.

وی اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نگهبان آثار تاریخی و فرهنگی است که باید آنها را حفظ کند و در اختیار نسلهای آینده قرار دهد.

مقیمی ابراز کرد: صنایع دستی از اول خلقت همراه انسان بوده است و نشان از نبوغ و هنر انسانها در هر نقطه کشور دارد.

استاندار مرکزی گفت: کشور ایران دارای سابقه زیادی در منابع تاریخی و گردشگری است که مورد توجه مردم داخل و خارج از کشور قرار دارد.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توجه خوبی به صنعت گردشگری داخلی شده است و باید راه  برای گردشگران خارجی نیز باز شود.

یادآور می گردد در این جلسه از خدمات رحمتی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تقدیر شد و حسینی نیز به عنوان مدیر کل جدید معرفی گردید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها