Portal_background_image

استاندار مرکزی: رفاه اجتماعی و کار و اشتغال دو برنامه اساسی دولت تدبیر و امید می باشد

استاندار مرکزی صبح امروز در جشنواره تجلیل از کارگران و تولید کنندگان نمونه استان مرکزی که در محل سالن فرهنگسرای شهر برگزار شد، گفت: دولت تدبیر و امید رفاه اجتماعی و کار و اشتغال را به عنوان دو برنامه اساسی در اولویت های کاری خود قرارداده است.

محمد حسین مقیمی افزود: دراجرای طرح فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها مجلس شورای اسلامی با تصویب لایحه طرح هدفمندسازی و قانون بودجه  اختیاراتی به دولت داد و دولت نیز بر اساس آن تصمیماتی اتخاذ کرد که آثار پر خیر و برکتی در رفاه اجتماعی در پی خواهد داشت.

مقیمی با اشاره به نامگذاری سال 93 با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ، ابراز کرد: این نامگذاری  از سوی مقام معظم رهبری بیانگر اهمیت اقتصاد در شرایط کنونی است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: با استفاده از امکانات ،سرمایه های عظیم ملی و نیروی توانمندانسانی  می توانیم به رونق اقتصادی دست یابیم و اشتغال را به نتیجه برسانیم.

وی ادامه داد: در جهت ساماندهی اقتصاد و با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی بررسی وضعیت کار ، اشتغال و واحد های تولیدی در درست بررسی قرار گرفت و توانستیم کارنامه ای از وضعیت واحدهای صنعتی، کشاوری و ... بدست آوریم.

مقیمی افزود: فرمانداران نیز با تشکیل کمیته بررسی علل کم فعال بودن واحدهای صنعتی و بررسی راههای کمک به خروج از رکود این واحدهای صنعتی اقدامات خوبی انجام دادند.

استانداری مرکزی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در استان، گفت: استان مرکزی امکانات ، سابقه و نیروی انسانی کارآمد برای کمک به سرمایه گذاران را در اختیار دارد که باید از این ظرفیت حداکثر استفاده بعمل آید.

وی افزود: کسانیکه در این استان اقدام به سرمایه گذاری نمایند در کوتاهترین زمان ممکن مجوزهای لازم را اخذ خواهند کرد و ارزیابی عملکرد مدیران استان نیز بر این اساس است که تمام کارها در برنامه زمانبندی خود به انجام برسد.

مقیمی بیان کرد: از 15 اردیبهشت ماه سالجاری جاری همه مردم بیمه خواهند شد که این طرح با تلاش  دولت تدبیر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین مساعدت مجلس شورای اسلامی به نتیجه رسیده است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: امیدوارم استان مرکزی از نظر شاخصهای رفاه اجتماعی، رفاه کارگران، بیمه شدگان تامین اجتماعی، بیمه شدگان خدمات درمانی پابه پای کشور به پیش رود.

یادآور می گردد در این جلسه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،  نمایندگان مردم شهرستان اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی،  مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و جمعی از معاونین وزیر و مدیران استانی نیز حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها