Portal_background_image

استاندار مرکزی: دوران دفاع مقدس تجلی گر حماسه ها و جانفشانی های بزرگ ملت شجاع ایران است

مقیمی در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس، آورده است: دوران دفاع مقدس تجلی گر حماسه ها و جانفشانی های بزرگ ملت شجاع ایران است.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: دوران هشت ساله دفاع ملت غیور ایران اسلامی در مقابله با استکبار جهانی، تجلی گر بخشی از حماسه ها و جانفشانی های بزرگ و عظیم ملت شجاع ایران و یادآور حماسه آفرینی مردان دلاور و زنان دلیر این سرزمین الهی برای ترویج ارزش های والای انسانی و پاسداشت از مرزهای عزت و سربلندی میهن خویش است و به عنوان بارزترین و پرافتخارترین ادوار تاریخی این مرز و بوم در همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: دلاوران ایرانی، آن حماسه عظیم را به تأسی از سیره سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و تحت زعامت سلاله پاک او، حضرت امام خمینی(ره) خلق نمودند که سر فصلی تازه و نقطه عطفی در سرگذشت مردم نجیب ایران زمین محسوب می شود و الگو و سرمشق یگانه ای برای آیندگان خواهد بود.

مقیمی افزود: هفته باشکوه دفاع مقدس که بنا به فرمایش مقام عظمای ولایت(مد ظله العالی) نموداری برجسته از افتخارات عظیم ملت است، عرصه تابناکی از جهاد و شهادت بود که نقش آفرینان اصلی آن که شهدای گرانقدر، جانبازان، آزادگان و ایثارگران بودند، تصویری  بی بدیل از دلدادگی خویش را برای معبود خود به نمایش گذاشتند و صحنه هایی جاویدان برای همیشه تاریخ خلق کردند که افلاک را در نوردید.

وی ادامه داد: استان مرکزی نیز نقش مهم و ارزنده ای در ایجاد این حماسه ملی و ماندگار ایفاء نموده است که تقدیم هزاران شهید و جانباز و آزاده نماد و بخشی از این فداکاری وایثارگری هاست.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد:  اینک در آستانه سی و چهارمین سالگرد نبرد دلاوران ایرانی، ضمن پاسداشت هفته دفاع مقدس، به روح ملکوتی همه شهیدان والامقامی که در راه عزت اسلام عاشقانه راه معبود پیمودند سلام و صلوات هدیه نموده و برای تمامی یادگاران هشت سال دفاع مقدس خصوصاً جانبازان، آزادگان و خانواده معظم شهدا بویژه زنان و مردان دلیرخطه استان مرکزی از درگاه ایزد متعال آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم.

امیدوارم مردم شریف استان و مدیران محترم دستگاه های اجرایی، نسبت به بزرگداشت هرچه باشکوهتر این ایام و تجلیل از ایثارگران سرافراز اهتمام ویژه مبذول دارند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها