Portal_background_image

استاندار مرکزی: دفاع مقدس، بارزترین نقطه عطف تاریخ حماسی ایران اسلامی است

استاندار مرکزی در مراسم رژه نیروهای مسلح استان مرکزی كه همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد، گفت:دفاع مقدس، بارزترین نقطه عطف تاریخ حماسی، سیاسی و مذهبی ایران اسلامی است.

محمد حسين مقيمي ضمن تبريك هفته دفاع مقدس به یادگاران 8 سال عرصه جهاد و شهادت، راد مردان و شیر زنان میهن اسلامی، کلیه نیروهای نظامی ،انتظامی و بسیجیان اظهار كرد:دفاع مقدس، بارزترین نقطه عطف تاریخ حماسی، سیاسی و مذهبی ایران اسلامی است که به بهای رشادت ها، جانفشاني ها و ايثارگري هاي مردان و زنانی حاصل شد که تمام هستی خود را در راه دفاع از ارزشهای متعالی اسلام ناب محمدی(ص) و موجودیت میهن عزیزمان در طبق اخلاص نهادند و در سایه رهبری حکیمانه و مدبرانه معمار کبیر نظام جمهوري اسلامي، امام راحل عظيم الشان(ره) حماسه ای خلق کردند که جهانیان را به تحیر و تحسین واداشت.

وي بيان كرد: در اين مجموعه‏ ى تابناك، درخشنده‏ ترين و نفيس ‏ترين نگين گرانبها، ياد و خاطره شهيدان است. آنان جوانمردان رشيد و پاك سرشتى بودند كه با آگاهى و درك والاى خود موقعيت حساس كشور را تشخيص داده و وظيفه‏ى بزرگ جهاد در راه خدا را مشتاقانه پذيرا شدند.

مقيمي تصريح كرد: هفته بزرگداشت هشت سال دفاع مقدس، فرصتی ارزنده و مناسب است تا بار دیگر با مرور تاریخ زرین جهاد، پايداري و استقامت فرزندان ملت رشيد ايران اسلامی، یاد و خاطره دلاوران و رادمردان آن عرصه را گرامی بداریم .

استاندار مركزي ابراز كرد: ترویج و توسعه فرهنگ دفاع مقدس، ایثارگری و شهادت، به عنوان سند درخشان و جاودان از عزم و اراده ملی و عزت و اقتدار اسلامی وظیفه ای همگانی است که باید با جدیت از سوی آحاد مردم شریف و شجاع میهن اسلامی مدنظر قرار گیرد.

وي ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی همیشه با تهدیداتی از سوی دشمنان قسم خورده خود مواجه بوده که جنگ تحمیلی یکی از این موارد می باشد. اما در حال حاضر جمهوری اسلامی با تهدیدات متعدد و متفاوتی از حیث نوع و ماهیت در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی روبه‌روست که بحمدا... تحت زعامت مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب این تهدیدات همانند گذشته یکی پس از دیگری بی اثر و همانگونه که جهانیان شاهدند نظام روز به روز به سمت فتح قله های پیشرفت و تعالی گام بر می دارد.

 

استاندار مركزي عنوان كرد:  هم اینک با ظهور گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی ( داعش ) در کشور عراق و فعالیتهای بسیار وحشیانه در شمال این کشور ، اهمیت و جایگاه جمهوری اسلامی در بحث امنیت منطقه جلوه گر میگردد.

وي بيان كرد:  چطور می‌شود کسی که خالق داعش بوده و آن را تغذیه کرده است به خاطر اینکه خود در بحران قرار گرفته است به دنبال اعتراف علیه داعش باشد. این ائتلاف که آمریکا به دنبال آن است قابل اعتماد نیست چراکه اگر می‌خواستند با داعش مبارزه کنند از این گروه تروریستی حمایت و پشتیبانی نمی‌کردند.

مقيمي افزود:آنچه که واضح است این  که امروز برای مقابله و مقاومت در برابر دشمن باید به اقتصاد مقاومتی رویکرد جدی پیدا کنیم چرا که نجات کشور در این است و باید مانند دوران دفاع مقدس دستمان روی زانوان خودمان باشد.

استاندار مركزي گفت: هم اینک جمهوری اسلامی با توان و تلاشهای بی شائبه فرماندهان و سربازان غیور یگانهای نظامی به یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشورهای منطقه و جهان در عرصه حفظ و حراست از مرزهای کشور و در عرصه تکنولوژیکی و تولید جدید تسلیحات تبدیل شده است.

گفتني است در این مراسم ، نیروهای مسلح با گام های آهنین و استوار باردیگر اقتدار، عزم و اراده خود را در حفظ دستاوردها و ارزشهای انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند.          

رژه یگان های موتوری و خودرویی نیروهای مسلح استان مرکزی و اجرای هنرهای رزمی گردان ذولفقار سپاه روح الله استان مرکزی از دیگر برنامه های اولین روز هفته دفاع مقدس در اراک بود.        


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها