Portal_background_image

استاندار مرکزی: دستگاه های اجرایی مکلفند 20 درصد از اعتبارات فرهنگی خود را صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نمایند

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای تخصصی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در محل استانداری برگزار شد، گفت: طبق بند ج ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه دستگاه های اجرایی مکلف هستند 20 درصد از اعتبارات فرهنگی خود را صرف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نمایند.

محمدحسین مقیمی استاندار مرکزی با تاکید بر اجرای قانون، اظهار کرد: با پیگیری معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری این ماده از قانون برنامه پنجم توسعه در موافقت نامه دستگاه های اجرایی که بودجه فرهنگی دارند، اعمال شود.

استاندار مرکزی درخصوص نامگذاری اماکن و میادین با نام شهدای ارتش در استان مرکزی، بیان کرد: از آنجا که استان شهدای بسیاری را از ناحیه ارتش، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی تقدیم انقلاب نموده است، در این زمینه باید به گونه ای عمل شود که شئون حفظ شود و تاثیر فرهنگی خود را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی مهد پرورش بسیاری از شهدا، علما و فرهیختگان است، ابراز کرد: با توجه به محدود بودن اماکن برای نامگذاری می توان از دانشگاه ها، دبیرستان ها و ... نیز استفاده کرد و باید طوری تصمیم گیری شود که شائبه ای ایجاد نگردد.

مقیمی تصریح کرد: نحوه اجرای این اقدام باید در کمیته ای متشکل ازمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، شورای اسلامی و شهرداری اراک، فرماندار اراک و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، تصمیم گیری و جمع بندی گردد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد جلسات بطور مستمر و ماهی یکبار برگزار گردد و دبیرخانه شورا نیز فعالتر عمل نماید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها