Portal_background_image

استاندار مرکزی : دستگاههای اجرایی در جهت کاهش آلودگی هوا به تعهدات خود عمل کنند

استاندار مرکزی عصر دیروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک که در محل استانداری برگزار شد، گفت: دستگاههای اجرایی در جهت کاهش آلودگی هوا به تعهدات خود عمل کنند.

محمدحسین مقیمی افزود: انجام هر یک از پروژه های مرتبط با کاهش آلودگی هوا برای شهرداری هزینه بر می باشد که همکاری مردم، مسئولین و همچنین همکاری همه دستگاه‌های ذیربط و عمل به تعهدات ارائه شده در این راستا می تواند  در به نتیجه رسیدن این پروژه ها مؤثر باشد.

وی بیان کرد: برای ایجاد فضای سبز توسط شهرداری در حوزه طرح کاهش آلودگی هوای اراک انتظار می‌رود سیستم آبیاری مربوط به این امر توسط شرکت‌های پیمانکاری انجام شود در غیر این صورت با توجه به پاسخگو نبودن منابع و امکانات شهرداری اجرای این پروژه‌ها با مشکل روبرو خواهد شد.

مقیمی تصریح کرد: در خصوص کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک از سال 86 تاکنون اقدامات مناسبی انجام شده و بخش صنایع نیز توانسته است اقدامات خوبی را در راستای کاهش آلودگی هوای شهر اراک انجام دهد که این موضوع می تواند یک هوای پاک و سالم برای تنفس شهروندان را به همراه داشته باشد .

استاندار مرکزی خواستار ایجاد فضای سبز مناسب در ورودی شهر اراک از سمت بروجرد شد و بیان داشت: جلسه‌ای با حضور منابع طبیعی و شرکت‌های پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه برگزار شود تا با کمک منابع طبیعی فضای سبز  عمده‌ای در آن منطقه ایجاد شود و به نوعی ریه شهر اراک از سمت بروجرد کامل گردد.

گفتنی است در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان به عنوان دبیر جلسه نیز به سخنانی پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها