Portal_background_image

استاندار مرکزی: در همه شهرستانها بزرگداشت مفاخر برگزار خواهد شد

استاندار مرکزی صبح امروز در همایش نکوداشت علامه سید عبدالهادی دلیجانی که در شهر دلیجان برگزار شد، گفت: استان مرکزی مهد پرورش بیش از 1000 نفر از علماء، دانشمندان و مفاخر ارزشمند است که در همه شهرستانها بزرگداشت آنها برگزار خواهد شد.

محمد حسین مقیمی افزود: استان مرکزی مهد پرورش شعرا، دانشمندان، مفاخر علمی و سیاسی ارزشمندی است که باید به مناسبتهای مختلف از آنها تجلیل گردد و آثار تاریخی آنها برای نسل جوان بازگو شود تا این نسل با پشتوانه علمی قوی بتواند قدمهای بزرگی بردارد.

وی با یادآوری علمای این منطقه، عنوان کرد: باید بدانیم در چه منطقه ای زندگی می کنیم ، منطقه ای عالم پرور که  علما و دانشمندان بسیاری را تقدیم کرده که در عصر خودشان منشاء اثرات زیادی برای اسلام و شیعه بوده اند و در حفظ علوم دینی نیز نقش مهمی را ایفاء نموده اند، و امروز ما مکلف هستیم که این علما را بشناسیم و برای شناساندن آنها نیز تلاش نمائیم.

مقیمی گفت: برخوردی که با آثار تاریخی اسلام و شیعه در سوریه طی یکسال گذشته شکل گرفت و این روزها در عراق شاهد آن هستیم نشان می دهد که چقدر با شیعه و تشیع مخالف هستند و از هر فرصتی برای خاموش کردن این چراغ استفاده کرده اند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: این علما بودند که در هر دوره و عصری با حفظ آثار علمی و تحقیقاتی  دانشمندان اسلامی این چراغ را روشن نگه داشتند.

وی اظهار کرد: علمائی که در مناطق مختلف در لبنان، عراق و ... حضور داشتند با فعالیت خودشان باعث شدند مردم نسبت به ولایت امیر المومنین (ع) شناخت پیدا کنند.

مقیمی در پایان برگزاری این نکوداشت را کار علمی، فرهنگی و ارزشمندی عنوان کرد و گفت: برگزاری این مراسم ها به ارتقاء سطح فرهنگی در جامعه  کمک شایانی می کند .

گفتنی است علامه سید عبدالهادی دلیجانی از علمای برجسته ای است که در حدود چهار صده گذشته می زیسته و در زمینه فقه تالیفات زیادی داشته است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها