Portal_background_image

استاندار مرکزی در نشست بنیاد بین المللی غدیر استان اعلام کرد : فرهنگ غدیر باید در تمامی رفتار و زندگی ما اثر بخش باشد

علی اکبر شعبانی فرد صبح امروز در نشست بنیاد بین المللی غدیر استان مرکزی با تاکید بر اینکه تمامی مردم در هر پست و مقامی بایستی با الگو گرفتن از امیر المومنین ( ع) دین خود را به تمامی فرزندان ایران و مسلمانان جهان ادا نمایند ، اذعان داشت : در بهره گیری از عظمت غدیر نباید تنها به این مهم بسنده کرد که فقط سالی یکبار در روز عید غدیر بدان بیندیشیم و آن روز را جشن بگیریم بلکه غدیر باید در رفتار و منش و سلوک و اندیشه و اخلاق ما اثر گذار باشد . و بتوانیم آن را در تمامی زندگی خود لمس نمائیم و رهرو آرمان های آن امام عظیم الشان باشیم که همانا دستورات ایشان همان دستورات الهی است .

وی بر ضرورت تلاش مجدانه کلیه دستگاه های اجرایی استان جهت نیل به آرمان ها ی بنیاد غدیر تاکید نمود و افزود : از اصحاب قلم و رسانه نیز انتظار می رود که در روزهای مختلف سال با چاپ مقالات و گزارشات و یا درج احادیث و جملات امیر المومنین ( ع) در صدر نشریات خود تجلی گر عظمت و بزرگی فرهنگ غدیر در جامعه باشند و ما نیز سعی بر آن خواهیم داشت که شرایط را به نحوی ایجاد نمائیم که اگر مقاله و کتابی در این راستا چاپ می شود حمایت های لازم از آن به عمل آید.
شعبانی فرد با اشاره بر رویکرد فرهنگی دولت دهم اظهار داشت : با حرکت های خوبی که امروز در حوزه فرهنگ در دولت دهم به وجود آمده است امیدواریم بتوانیم در سایه مکتب اسلامی با بهره گیری از علوم مختلف آرمان های امیر المومنین ( ع) را به تمامی نسل ها انتقال دهیم و ولایت را با لسان و قلم و جان و دل در تمام جهان ترویج دهیم .
وی در خصوص برگزاری مراسم های جشن و سوگواری در ایام مختلف سال گفت : بایستی سعی خود را بر آن داریم تا جشن ها و عزاداری ها صرفا به صورت دولتی برگزار نشود بلکه برای مردمی که از دل و جان تمام دارایی و وجود خود را برای اهل بیت می گذارند جشن ها و مراسم ها به صورت مردمی برگزار شود و باید بستری را آماده سازیم که ظهور این مراسمها در بین مردم باشد و مردم خود متولی آن باشند و ما تنها از این مراسم ها حمایت و پشتیبانی نمائیم .
استاندار مرکزی در پایان گفت : توجه به امر صرفه جویی نیز در برگزاری مراسم ها ، جشن ها و سوگواری ها باید مد نظر همگان قرار گیرد و باید سعی کنیم تا هم در کیفیت و هم کمیت حد اکثر بهره برداری لازم را از این مراسم ببریم .


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها