Portal_background_image

استاندار مرکزی: در مدیریت زیست بوم تالاب میقان نگاه های بخشی حذف شود .

استاندار مرکزی گفت: محیط زیست حوزه ای فرابخشی است و در مدیریت زیست بوم تالاب کویری میقان اراک باید نگاه های بخشی حذف شود. 

محمد حسین مقیمی در جلسه کارگروه ملی مدیریت زیست بوم تالاب کویری میقان اراک، افزود: موضوعات تالاب کویری میقان اراک باید با استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه های اجرایی، ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی، سازمان های غیردولتی و رسانه ها، در چارچوب قانون دنبال شود.
وی ادامه داد: رعایت قوانین زیست محیطی در عرصه تالاب کویری میقان اراک برای حفظ و احیای این تالاب امری ضروری است و باید تمامی موازین زیست محیطی در محدوده این تالاب رعایت شود.
استاندار مرکزی اظهار داشت: توجیه زیست محیطی طرح های عمرانی یک تکلیف قانونی و از اهداف برنامه های توسعه کشور است و هیچ فعالیتی بدون ضوابط زیست محیطی نباید در این منطقه صورت گیرد.
مقیمی تصریح کرد: در مدیریت زیست بوم تالاب کویری میقان اراک فعالیت های صنعتی، معدنی و و فعالیت های خدماتی باید معادله ای دو جانبه داشته باشند و در این خصوص به هیچ قیمتی سرمایه های ارزشمند خدادادی نباید آسیب ببیند.
وی بیان داشت: موضوع تخصیص حق آبه تالاب کویری میقان اراک در حیطه وظایف وزارت نیرو است و امید است با کار کارشناسی به صورت دقیق و اصولی در بخش های پایه تقسیم شود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها